Rīta Panorāma

Iznāk Miķeļa Dzenuškas un grupas "Uzvaras bulvāris" skaņu plate

Rīta Panorāma

Putins atbalsta ukraiņu deportācijas no okupētajām teritorijām

NATO sola Baltijai konkrētākus aizsardzības plānus

NATO sola Baltijas valstīm konkrētākus aizsardzības plānus

NATO jaunie plāni Baltijas valstu aizsardzībai būs detalizētāki un konkrētāki nekā pašreizējie. Par to attālinātā intervijā žurnālistiem no Lietuvas paziņojis bloka ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Stoltenbergs norādīja, ka NATO jau ir plāni katra sabiedrotā teritorijas centimetra aizsardzībai. Tie tiekot atjaunoti, lai būtu detalizētāki un konkrētāki un atspoguļotu jauno drošības realitāti. 

Plāni ir slepeni, lai izvairītos no operatīvu detaļu atklāšanas, bet tie noteiks patlaban austrumu flangā izvietoto spēku lomu un iespējamo papildspēku ierašanos no rietumvalstīm. Bloka dalībvalstis dokumentus varētu  saskaņot līdz jūlijā Viļņā gaidāmajam alianses samitam. 

Stoltenbergs arī solīja jūnijā klātienē novērot Vācijas brigādes mācības Lietuvā. Berlīne vada kopš 2017. gada Lietuvā izvietoto NATO pastiprinātās klātbūtnes daudznacionālo kaujas grupu, kā arī ir nolēmusi mūsu dienvidu kaimiņvalstī izvietot savu brigādi. Tomēr iepriekš notikušas preses konferences laikā alianses vadītājs nerunāja par jaunu spēku dislocēšanu Baltijas jūras reģionā. 

Savukārt Krievijas kodoldraudus un solījumu Baltkrievijā izvietot taktiskos kodolieročus viņš raksturoja kā bīstamus un bezatbildīgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti