Grieķijā ugunsdzēsēju lidmašīnas katastrofā gājuši bojā divi piloti

Cīņā ar meža ugunsgrēku Evijas salā otrdien nogāzusies ugunsdzēsēju lidmašīna. Katastrofā bojā gājuši divi Grieķijas Gaisa spēku piloti.

Avārija notika, kad lidmašīna lidoja zemā trajektorijā, lai efektīvāk nodzēstu uguni. Video redzams, kā lidmašīnas viens spārns aizskar koku galotnes, tūlīt seko avārija un lidaparāts eksplodē. Abi lidmašīnas piloti katastrofā gāja bojā.

Lidmašīna iegāzās kādā aizā Karistas augstienē, kur svētdien sākās meža ugunsgrēks, vēsta amatpersonas. Cīņā ar meža ugunsgrēkiem Evijā iesaistītas vismaz trīs lidmašīnas un aptuveni 100 ugunsdzēsēji.

Trīs dienas iepriekš premjerministrs Kirjaks Micotakis atzina, ka ugunsgrēku dzēšanā izmantotās lidmašīnas "Canadair CL-215", kuras uzsāka ražot vēl pagājušā gadsimta 60.gados, ir novecojušas, grūti vadāmas un var avarēt. Viņš apsolījis līdz 2026. gadam civilas aizsardzības dienestus apgādāt ar jaunām lidmašīnām.

KONTEKSTS:

Pēc piedzīvotajām karstuma nedēļām Grieķijā ir sākušies plaši mežu ugunsgrēki. Vietējās glābēju ekipāžas vairs nespēj tikt galā ar dzēšanas darbiem, un vairākas reģiona valstis sūta savus ugunsdzēsējus palīdzēt Grieķijai.

Visspēcīgākie savvaļas ugunsgrēki plosās Rodas salā. Vietējā policija informēja, ka no 12 ciemiem un vairākām viesnīcām 16 000 cilvēku evakuēti pa sauszemi un 3000 pa jūras ceļiem.

Nepanesams karstums ir arī Itālijai piederošajās Vidusjūras salās, tostarp Sicīlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti