24.jūnijā Briselē notiks ārkārtas sanāksme par migrācijas jautājumiem

24.jūnijā Briselē gaidāma 10 valstu vadītāju ārkārtas sanāksme, kas ir  sasaukta, saasinoties migrācijas krīzei Eiropas Savienībā.

Itālijas jaunā valdība atsakās pieņemt migrantu kuģus savos krastos, kamēr nebūs panākta vienošanās starp bloka valstīm par sloga sadalīšanu. Tā sauktās Višegradas valstis – Polija, Ungārija, Slovākija un Čehija – ir paziņojušas, ka jebkādas šādas sarunas boikotēs. Veiksmīgs sarunu iznākums ir ļoti nepieciešams Vācijas kanclerei Angelai Merkelei, kurai ir jānotur arī sava valdība, kas šķobās migrācija strīdu dēļ starp viņu pašu un iekšlietu ministru.

10 valstu samits BriselēIna Strazdiņa

Jaunā, radikālā un eiroskeptiskā Itālijas valdība dara to, ko ir apsolījusi saviem vēlētājiem, proti, ierobežo migrācijas plūsmu, tagad atsakoties savās ostās ielaist palīdzības organizāciju kuģus, kas ūdeņos ir uzņēmušas migrantus, kuri ir bijuši ceļā no Ziemeļāfrikas.

Cilvēku kontrabandistu pārdotās laivas ir kuģošanai ir bīstamas, tādēļ nereti grimst vēl krastus nesasniegušas. Itālijas reakcija ir izsaukusi plašu viļņošanos dalībvalstīs, kurām ir dažādi uzskati par migrāciju. Bet šo sanāksmi ir ierosinājusi Vācijas kanclere Angela Merkele, jo migrācija patlaban ir karsts temats arī Vācijas valdībā, kas tā dēļ draud pat izjukt.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti