Bēgļu migrācijas jautājums sarežģī Itālijas un Maltas attiecības

Itālijas politiķi raida pārmetumus kaimiņienei Maltai, ka tā atsakās uzņemt migrantu kuģus.

Itālijas labēji radikālā valdība ir kļuvusi stingrāka pret migrantu uzņemšanu un ir pavēstījusi, ka neļaus vairs palīdzības kuģiem, kas uzņem cilvēkus ūdeņos, ienākt tās ostās un tas attiekšoties arī uz tiem, kas jau ir pabijuši arī Maltā.

Maltai šādas Itālijas politiskā kursa pārmaiņas ir ļoti satraucošas, jo apjomīgs migrantu pieplūdums mazajā salu valstī var izraisīt milzīgas sociālas un ekonomiskas problēmas.

Tas, no kā jau vairākus gadus baidījās Maltas valdība un iedzīvotāji, ir noticis.  Kaimiņos esošā, izmēros krietni lielākā Itālija ir pavēstījusi, ka tā vairs nelaidīs savās ostās palīdzības kuģus, kas uzņem migrantus no Ziemeļāfrikas. Malta, kura iepriekš ir piedzīvojusi būtisku migrācijas krīzi, līdz šim varēja paļauties uz Itālijas atbalstu, taču tagad situācija ir mainījusies.

Itālija pārmet Maltai par migrantu kuģiemIna Strazdiņa

  24.jūnijā Briselē notiks ārkārtas samits par migrācijas tēmu. Tajā tiksies 10 migrācijas problēmas visvairāk skarto valstis. Itālija pieprasa, lai tās situācija būtu prioritāte. Arī Malta cer uz izdevīgu risinājumu.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti