Šī bijusi spēcīgākā zemestrīce Ķīnā kopš 2014. gada, kad dienvidrietumu provincē Juņnanā gāja bojā vairāk nekā 600 cilvēku.
Ģimenes patvērumu radušas pagaidu palīdzības teltīs, kas uzbūvētas no koka stabiem un apklātas ar brezentu. Vienīgais siltuma avots tajās ir mazas krāsniņas un segas, ko cilvēki paspējuši paņemt no savām mājām.
Kāda sieviete, kas apmetusies vienā no šīm teltīm, ziņu aģentūrai AFP pastāstīja, ka viņas ģimene baidās atgriezties mājās.
"Mēs vairs nevaram iekļūt iekšā, tas ir pārāk bīstami," viņa teica. "Visi ķieģeļi un flīzes jebkurā brīdī var sagrūt."
Kāds AFP sastaptais cilvēks teica, ka dažās teltīs bija saspiedušies pat 35 cilvēki. Tāpat cilvēki sūdzējušies par nepietiekamu nodrošinātās pārtikas daudzumu zemestrīcē cietušajiem.
"Mūsu ģimenē ir astoņi cilvēki, bet (avārijas dienestu darbinieki) vakar vakarā mums deva tikai trīs porcijas ātri pagatavojamu nūdeļu," AFP sacīja vietējā iedzīvotāja Ma. "Bet mēs neko nevaram darīt. Tagad mēs nevaram atgriezties savās mājās."
Valsts raidorganizācija CCTV paziņoja, ka zemestrīcē bojā gājuši vismaz 134 cilvēki Gaņsu provincē, kas ir viens no Ķīnas nabadzīgākajiem reģioniem, kā arī kaimiņos esošajā Cinhajas provincē.
Saskaņā ar valsts ziņu aģentūras "Xinhua" datiem, abās provincēs ievainoti gandrīz 1000 cilvēku, bet CCTV paziņoja, ka trešdienas pēcpusdienā Cinhajā joprojām bija pazuduši 13 cilvēki.
Savukārt 87 tūkstoši cilvēku tikai Gaņsu pilsētā vien pārvietoti uz "pagaidu patversmēm", paziņoja CCTV.
ASV Ģeoloģijas dienests paziņoja, ka pirmdienas vakarā notikušās 5,9 magnitūdu spēcīgās zemestrīces epicentrs atradās aptuveni 100 kilometru attālumā no Gaņsu provinces galvaspilsētas Landzou.
Zemestrīcei sekoja vairāki desmiti pēcgrūdienu, un amatpersonas brīdināja, ka tuvākajās dienās iespējami arī pazemes grūdieni, kuru stiprums varētu pārsniegt 5 magnitūdas.
Uz katastrofas zonu ir nosūtīti tūkstošiem ugunsdzēsēju un glābēju, un valsts mediji paziņoja, ka uz Gaņsu ir nosūtītas 2500 teltis, 20 000 mēteļu un 5000 saliekamo gultu.