Francija atsakās uzņemt migrantus no Lampedūzas

Francija neuzņems migrantus, kas pēdējās dienās lielā skaitā ir ieradušies Itālijai piederošajā Lampedūzas salā, otrdien paziņoja Francijas iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns. Tikmēr Lampedūzas vietējie iedzīvotāji arvien vairāk izrāda neapmierinātību ar salā pieaugošo migrantu skaitu.

Francija migrantus neuzņems

"Francija neuzņems migrantus no Lampedūzas," ministrs paziņoja Francijas telekanālam TF1.

Viņš sacīja, ka Francija grib ieņemt stingru nostāju. Neregulēta migrācija pastāv Francijā un Itālijā, kā arī visā Eiropā, un pret to ir jācīnās, sacīja Darmanēns.

Saskaņā ar viņa teikto Francija ir piedāvājusi Itālijai palīdzību cilvēku repatriācijā uz valstīm, ar kurām Parīzei ir labas diplomātiskās attiecības. Apmēram 60% no migrantiem, kas ieradušies Lampedūzā, ir franciski runājoši, sacīja ministrs.

Nelielajā Lampedūzā, kas atrodas starp Sicīliju un Ziemeļāfriku, dažu dienu laikā ar laivām ir ieradušies tūkstošiem migrantu. Lampedūzā pirms tam izveidotais migrantu uzņēmšanas centrs ir pārpildīts.

Lai mazinātu migrācijas spiedienu, tūkstošiem migrantu no Lampedūzas tika aizvesti uz Sicīliju vai tieši uz Itālijas kontinentālo daļu ar prāmjiem un policijas laivām. 

Lampedūzā pieaug neapmierinātība

Lampedūzā vietējie iedzīvotāji arvien vairāk izrāda neapmierinātību ar salā pieaugošo migrantu skaitu. Sašutumu izraisa arī Itālijas valdības un citu kaimiņos esošo valstu nevēlēšanās risināt samilzušo problēmu.

Pēc iedzīvotāju domām, kamēr dažādu valdību un Eiropas Savienības struktūru gaiteņos tiek apspriesta šī situācija, vietējo iedzīvotāju dzīve kļūst arvien sarežģītāka un viņi sāk justies kā pamesti likteņa varā. 

Nelielajā salā vien pāris dienu laikā ieradušies vairāk nekā 12 000 migranti. Tas ir milzīgs skaitlis, jo salā ir tikai 6000 iedzīvotāju. 

Vietējie iedzīvotāji satraukušies, ka salā ne tikai kļūs mazāk vietas cilvēkiem, bet arī ostā radusies jauna problēma – tajā ir simtiem nelielu metāla laivu, dažas no tām pusgrimušas, kas neļauj vietējiem zvejniekiem brīvi pārvietoties ostā. Tikmēr katru dienu ienāk arvien jaunas migrantu laivas, tiesa gan, ne tik lielā daudzumā kā pirms nedēļas. 

Pašreizējais Eiropas Savienības plāns ir sadalīt šos migrantus proporcionāli starp dalībvalstīm, taču eksperti brīdina, ka tā ir cīņa ar vējdzirnavām un tā vietā būtu jācīnās ar vienu no cēloņiem – cilvēku nelegālo pārvadāšanu, kas tiek organizēta galvenokārt Ziemeļāfrikas piekrastē.

KONTEKSTS:

Lampedūzas pašvaldība pagājušajā nedēļā bija spiesta izsludināt ārkārtas stāvokli pēc tam, kad laikā no pirmdienas līdz trešdienai salā ar laivām ieradās aptuveni 8500 migrantu, pārsvarā no Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīm. Tas ir vairāk nekā salas pastāvīgo iedzīvotāju skaits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti