Ukrainas austrumu frontē saskata Krievijas spiediena mazināšanos

Ukrainā pie Bahmutas turpinās cīņas starp Ukrainas un Krievijas armijas vienībām. Tomēr eksperti uzskata, ka Krievijas spiediens uz šo stratēģiski svarīgo pilsētu un tās apkaimi sāk samazināties.

Ukrainas mediji vēsta, ka cīņās iesaistījušies arī robežsargi, kas atvairījuši četrus ienaidnieka uzbrukumus. Privātās militārās kompānijas "Vagner" algotņi plānoja pietuvoties aizsardzības pozīcijām, taču saskārās ar pretuguni un bija spiesti bēgt.

Tikmēr Ukrainas Bruņoto spēku Austrumu grupējuma pārstāvji norādīja, ka Krievija nav spējusi savākt pietiekamus spēkus plānotajam lielajam uzbrukumam Donbasā. Patlaban notiekošās uzbrukuma darbības nevarot uzskatīt par vērienīgu stratēģisku operāciju. Iebrucēji nespēj pabeigt Bahmutas taktisko ieņemšanu un saskaras ar lielām grūtībām gūt būtiskus panākumus arī citos frontes sektoros.

Arī ASV Kara studiju institūta analītiķi norādījuši, ka Krievijas uzbrukuma operāciju temps pēdējo nedēļu laikā Ukrainas austrumos kļuvis lēnāks. Tas varētu liecināt, ka Krievijas karaspēka pavasara uzbrukums tuvojas noslēgumam. Ukrainai esot visas izredzes atgūt iniciatīvu un sākt pretuzbrukumu kritiski svarīgos frontes sektoros.

Tikmēr Ukrainas mediji vēsta, ka mācību centrā "Desna" Ukrainā kādā incidentā bojā gājuši četri karavīri. Notikušā cēloņi un apstākļi pašreiz tiek izmeklēti. Nekas detalizētāk atklāts netiek.

KONTEKSTS:

Bahmuta jau vairākus mēnešus ir viens no karstākajiem punktiem Krievijas izvērstā kara pret Ukrainu frontē. Krievijas karaspēks cenšas ieņemt pilsētu kopš pērnā gada maija. Krievijas grupējuma "Vagner" algotņi vairākkārt pasteigušies ar paziņojumiem par kontroles pārņemšanu pār pilsētu, tomēr līdz šim tie nav apstiprinājušies.

Bahmutā, kur pirms kara dzīvoja ap 70 000 cilvēku, vēl palikušie civiliedzīvotāji savas dienas aizvada patvertnēs bez gāzes, elektrības vai ūdens. Gandrīz neviena ēka pilsētā vairs nav palikusi neskarta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti