ASV paziņo par 400 miljonu dolāru militāro palīdzību Ukrainai, tostarp HIMARS sistēmas

ASV piektdien paziņoja par jaunu 400 miljonu dolāru lielu militāro palīdzību Ukrainai, arī HIMAR sistēmas un raķetes tām. Šī ir trešā palīdzības pakete Ukrainai kopš aprīļa beigās Kongress pēc vairāku mēnešu kavēšanās apstiprināja papildu finansējumu.

Pirmā palīdzības pakete bija vienu miljardu dolāru liela, bet otrā – sešus miljardus.

Kā teikts Baltā nama izplatītajā paziņojumā, prezidents Džo Baidens devis rīkojumu piešķirt "līdz 400 miljoniem dolāru Aizsardzības ministrijas aizsardzības precēm un pakalpojumiem, kā arī militārajai izglītībai un apmācībai, lai sniegtu palīdzību Ukrainai".

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien brīdināja, ka viņa valsts saskaras ar "patiešām sarežģītu situāciju" austrumos, taču sacīja, ka gaidāma jauna ASV ieroču piegāde un "mēs spēsim viņus apturēt".

Saskaņā ar amatpersonu teikto jaunākā pakete ietver HIMARS sistēmas un raķetes tām, kā arī artilērijas, pretgaisa aizsardzības un prettanku munīciju, bruņumašīnas un citus ieročus un aprīkojumu.

"Šī ir 57. aprīkojuma daļa, ko Baidena administrācija kopš 2021. gada augusta ir piešķīrusi Ukrainai no Aizsardzības ministrijas krājumiem.

Šajā paketē ir iekļauts aprīkojums, lai atbalstītu Ukrainas steidzamākās vajadzības kaujas laukā, – pretgaisa aizsardzības līdzekļi, artilērijas šāviņi, bruņumašīnas un prettanku ieroči," paziņoja Pentagons.

Šajā palīdzības paketē Ukrainai tiks piegādāta papildu munīcija "Patriot" sistēmām, munīcija NASAMS sistēmām, pretgaisa raķetes "Stinger", sistēmas HIMARS un munīcija tām, 155 milimetru un 105 milimetru artilērijas šāviņi, kājnieku kaujas mašīnas "Bradley", bruņutransportieri M113, bruņumašīnas MRAP, optiski vadāmās raķetes, prettanku sistēmas "Javelin" un "AT-4", augstas precizitātes aviācijas munīcija, kājnieku ieroči, munīcija un granātas, patruļkuteri, ķīmiskās, bioloģiskās, radioloģiskās un kodolieroču aizsardzības līdzekļi.

"ASV turpinās strādāt kopā ar aptuveni 50 sabiedrotajiem un partneriem, lai nodrošinātu Ukrainas drosmīgos aizstāvjus ar svarīgākajiem līdzekļiem, kas nepieciešami cīņā pret Krievijas agresiju," pavēstīja Pentagons.

KONTEKSTS:

ASV Pārstāvju palāta 20. aprīlī nobalsoja par likumprojektu, kas paredz piešķirt ilgi aizkavēto palīdzību Ukrainai. Pēc Pārstāvju palātas apstiprinājuma likumprojektu apstiprināja Senāts un parakstīja prezidents Džo Baidens.

Atbalsts Kongresa apakšnamā nozīmēja, ka ir pārvarēts lielākais šķērslis Baidena prasībai par finansējumu atbalstam Ukrainai, kuru prezidents pirmo reizi izteica oktobrī, kad Ukrainas bruņojuma rezerves sāka izsīkt. 

ASV ilgstoši atbalsta Ukrainu tās karā pret Krieviju, taču Pārstāvju palātas republikāņu frakcijas vidū ir kritiskāk noskaņoti deputāti, kuri iebilda pret Ukrainai sniedzamā atbalsta apmēriem. Tieši viņi mēnešiem ilgi bija aizkavējuši Vašingtonas atbalstu Kijivai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti