Ukraiņi ar ironiju uzņēmuši Putina vizīti okupētajā Mariupolē

Ukrainas pārstāvji ar ironiju ir uzņēmuši ziņu, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins apmeklēja okupēto Mariupoles pilsētu Ukrainas dienvidaustrumos. Tā ir pirmā reize kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā, kad Putins ir apmeklējis okupētās teritorijas, kurās viņa vadītā armija ir pastrādājusi plaši dokumentētus kara noziegumus. 

Ukraiņi ar ironiju uzņēmuši Putina vizīti okupētajā Mariupolē
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kremlis šorīt paziņoja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins sestdienas vakarā "darba vizītē" ir apmeklējis Mariupoli, ko Krievijas karaspēks ieņēma pērn maijā pēc trīs mēnešus ilgušām cīņām, kuru laikā lielākā daļa pilsētas burtiski tika noslaucīta no zemes virsas.

Putins Mariupolē ieradās ar militāro helikopteru no 460 kilometru attālās Sevastopoles pilsētas, kas atrodas Krievijas okupētajā Krimas pussalā. Putins vakar apmeklēja Krimu par godu devītajai gadadienai kopš pussalas aneksijas.

Krievijas propagandas medijos demonstrētajos videomateriālos bija redzams, ka Putinu Mariupoles apmeklējumā pavadīja Krievijas vicepremjers Marats Husnuļļins. Vienā no video bija redzams, ka Putins vada automašīnu, bet blakus sēdošais Husnuļļins viņam stāsta par Krievijas armijas nopostītās pilsētas atjaunošanas darbiem.

Citā video abi bija redzami daudzstāvu dzīvojamo māju rajonā, kas, visticamāk, ir uzbūvēts pēc Mariupoles ieņemšanas. Bet vēl vienā video Putins bija redzams Mariupoles filharmonijas ēkā, kur Kremļa ieceltā okupācijas vara pērn gatavojās rīkot paraugprāvu sagūstītajiem ukraiņu karavīriem, kuri varonīgi aizstāvēja rūpnīcu "Azovstaļ".

Zīmīgi, ka Putins apmeklēja Mariupoli tikai dienu pēc tam, kad Starptautiskā Krimināltiesa Hāgā izdeva viņa aresta orderi par ukraiņu bērnu deportāciju no okupētajām teritorijām, tostarp Mariupoles, uz Krieviju. Vizīte gandrīz sakrita ar gadadienu kopš vienas no zināmākajām Krievijas pastrādātajām zvērībām Ukrainā – Mariupoles Drāmas teātra bombardēšanas. Pērn 16. martā ēkai, kurā bija patvērušies simtiem civiliedzīvotāju, uzmeta aviācijas lādiņu. Uzbrukumā nogalināja vismaz 300 cilvēku.

Mariupoles likumīgais mērs Vadims Boičenko, komentējot ziņas par Krievijas vadītāja ierašanos sagrautajā pilsētā, sacīja, ka Putins ir "kara noziedznieks", kurš personīgi ieradās apskatīt paša pastrādātās zvērības, par kurām viņu kādudien arī sodīšot. Savukārt Boičenko padomnieks Petro Andrjuščenko intervijā nacionālajā telemaratonā sacīja, ka viņam Putina vizīte Mariupolē īpašas emocijas neizraisīja.

"Maniaks atgriezās nozieguma vietā, lai noskatītos un pilnībā izbaudītu "Mariupoles sindromu", kas viņam noteikti izdevās. Vizīte notika tikai un vienīgi propagandas nolūkos. Tā bija Putina atbilde uz Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska vizītēm frontes pilsētās Bahmutā un Hersonā. Taču, ja salīdzina šīs vizītes, tad redzam atšķirību starp mūsu valsts virspavēlnieka ierašanos pie savējiem un diktatora braucienu uz samērā drošu okupētu pilsētu. Tāpēc Putins ieradās naktī. Turklāt šajā laikā pilsētā bija atslēgti mobilie sakari un internets. Vienlaikus ielas netika bloķētas, jo paziņojums par braucienu padara to daudz bīstamāku. Iebrucēji saprot, ka Mariupolē darbojas mūsu partizāni," sacīja Andrjuščenko.

Ukrainas prezidenta administrācijas padomnieks Mihailo Podoļaks sociālajā tīklā "Twitter" ierakstīja, ka "kara režisors" un tūkstošu Mariupoles iedzīvotāju slepkavību organizators Putins ieradās pilsētā, lai apbrīnotu drupas un masu kapus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti