Vecais gailis ugunsgrēka laikā tika pilnībā sabojāts, tāpēc galvenais arhitekts Filips Vilnēvs radīja jaunu skulptūru ar atsauci uz atdzimstošo putnu fēniksu ar liesmojošām spalvām. Tajā arī ievietotas vairākas svētās relikvijas.
Gailim ir sakrāla nozīme ne tikai Francijā, bet arī citās valstīs, un tas baznīcas smailes rotā arī pie mums. Saskaņā ar tradicionāliem ticējumiem velni ļoti baidās no gaiļu dziesmām un met līkumu to mājvietām.
Savukārt teologi norāda, ka šis putns minēts Bībelē, simbolizē ticību un to, ka pēc ļaunā nāk labais un gaisma uzvar tumsu. Gailis ir pirmais, kurš ziņo par rīta atnākšanu un jaunu dienu. Un francūžiem gailis ir arī nacionālais simbols, jo tā vārds latīniski nozīmē arī nācijas veidotājus – gallu ciltis. Tas parāda lepnumu, drosmi, bet lielību varot piedot.
KONTEKSTS:
Ugunsgrēks Parīzes Dievmātes katedrālē izcēlās 2019. gada 15. aprīļa vakarā. Liesmas nopostīja būves jumtu, kā arī daudzas citas ēkas konstrukcijas.
Ugunsgrēks izcēlās laikā, kad notika renovācijas darbi uz katedrāles jumta. Simtiem ugunsdzēsēju pret liesmām cīnījās 15 stundas. Izdevās izglābt būves akmens pamatstruktūru, taču uguns iznīcināja jumtu un smaili. Izmeklētāji uzskata, ka ugunsgrēku, visticamāk, izraisīja īssavienojumus, bojājums elektrības vados vai cigaretes izsmēķis.
Grandiozais dievnams apmeklētājiem būs atvērts jau no 2024. gada 8. decembra, kas nozīmē, ka galvenie restaurācijas darbi līdz tam būs jāpabeidz.