Čehijas prezidents: Rietumos dzīvojošie Krievijas pilsoņi būtu jāuzrauga daudz striktāk

Rietumvalstīs dzīvojošie Krievijas pilsoņi drošības iestādēm būtu daudz striktāk jāuzrauga, tā intervijā medijam "Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība" izteicies Čehijas prezidents Petrs Pavels.

Viņš norādīja uz piemēru no Otrā pasaules kara, kad ASV dzīvojošie japāņi tika strikti uzraudzīti.

"Esmu pārliecināts, ka, līdzīgi kā vairākos citos konfliktos pagātnē, ja notiek karš, tad drošības mēriem attiecībā uz Krievijas pilsoņiem vajadzētu būt striktākiem nekā normālos apstākļos. Tātad visi rietumvalstīs dzīvojošie Krievijas pilsoņi būtu jāuzrauga daudz vairāk nekā pagātnē, jo viņi ir tās valsts pilsoņi, kura šobrīd ved agresīvu karu. Man var būt žēl šo cilvēku, bet tajā pašā laikā, ja paskatāmies atpakaļ, kad sākās Otrais pasaules karš, visi ASV dzīvojošie japāņi bija pakļauti striktam monitoringa režīmam. Tā vienkārši ir kara cena," sacīja Pavels.

Čehijas prezidents: Rietumos dzīvojošie Krievijas pilsoņi būtu jāuzrauga daudz striktāk
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

KONTEKSTS:

Kopš Krievija sāka pilna mēroga iebrukumu Ukrainā 2022. gada februārī, rietumvalstis ieviesa sankcijas pret Krievijas uzņēmumiem, nozarēm un arī ar Kremļa režīmu saistītām personām, un vairākas valstis arī padarīja savu vīzu politiku stingrāku, neizsniedzot tūrisma vīzas Krievijas pilsoņiem. Arī Latvijas valdība pieņēma lēmumu, ka Latvijā varēs ieceļot tie Krievijas pilsoņi, kas saņēmuši vīzu saistībā ar humāniem apsvērumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti