Lībijas amatpersonas: plūdos bojāgājušo skaits sasniedzis 6000

Lībijā plūdos bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 6000 un tūkstošiem cilvēku joprojām ir pazuduši bez vēsts, vēsta Lībijas amatpersonas. Starptautiskā Migrācijas organizācija ziņoja, ka ostas pilsētā Dernā bez mājām palikuši ap 30 000 iedzīvotāju un jūra nepārtraukti izskalo desmitiem mirušo. Lībija arī lūgusi starptautisko palīdzību.

Ostas pilsētā Dernā līdz šim saskaitīti 5300 mirušo, taču paredzams, ka šis skaitlis varētu pieaugt un pat dubultoties, vēstīja vietējie mediji, atsaucoties uz amatpersonu teikto.

Lībija ir lūgusi starptautisko palīdzību, jo valstij nav pieredzes, lai tiktu galā ar šāda mēroga katastrofu.

Plūdi sākās pēc tam, kad svētdien Lībiju sasniedza vētra "Daniels" – spēcīgās lietavas un vējš appludināja pilsētu. Pie Dernas sabruka divi dambji un pār pilsētu pārbrāzās milzīga ūdens masa.

Dernas upes augšteces dambji netika uzturēti vairāk nekā divas desmitgades, un pilsētas infrastruktūra nebija būvēta tā, lai izturētu šonedēļ piedzīvotos postošos plūdus, sacīja Dernas mēra vietnieks Ahmeds Midaradi.

"Aizsprosti nav uzturēti kopš 2002. gada, un tie nav lieli,"  sarunā ar mediju "Al Jazeera" sacīja Midaradi.

Pēc viņa teiktā, pirmais dambis, kas sabruka, bija 70 metrus augsts. Kad ūdens pār to bija pārplūdis, tas uzkrājās aiz otrā dambja, kas, neizturot spiedienu, sabruka.

Starptautiskā Migrācijas organizācija (IOM) Lībijā paziņoja, ka Dernā bez mājām palikuši vismaz 30 000 iedzīvotāju. Ierakstā lietotnē "X" organizācija piebilda, ka no citām vētras skartajām teritorijām, tostarp Bengāzī, pārvietoti vairāk nekā 6000 cilvēku.

"Starptautiskā Migrācijas organizācija un tās partneri nekavējoties izvieto materiālās palīdzības līdzekļus, medikamentus, meklēšanas un glābšanas aprīkojumu un savu personālu plūdu skartajās teritorijās," norādīja organizācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti