Grieķiju piemeklējuši lielākie plūdi valsts vēsturē; Lībijā plūdos vismaz 200 bojāgājušo

Grieķijas centrālajā daļā aizvadītajā nedēļas nogalē izcēlās lieli plūdi, kurus meteorologi atzinuši par postošākajiem šajā valstī kopš 1930. gada, kad šādu uzskaiti sāka. Savukārt Ziemeļāfrikas valstī Lībijā izsludināts ārkārtas stāvoklis tur notikušo lielo plūdu dēļ.

Grieķijā plūdos vismaz 15 bojāgājušie

Lai arī Grieķijā šobrīd lietus ir mitējies, vairākās upēs ūdenslīmenis joprojām ir krietni virs normas, vairāki ciemi ir applūduši.

Plūdi izraisījuši plašus postījumus un prasījuši vismaz 15 cilvēku dzīvību.

Spēcīgās straumes sev līdzi nesa arī zemes nogruvumus, un vairāki ciemi ir teju pilnībā aprakti zem biezas dubļu kārtas.

Vietējie glābšanas dienesti ziņoja, ka plūdu skartajās teritorijās ir iesprostoti vismaz 4500 iedzīvotāju, taču postījumi liedz glābēju piekļuvi cietušajiem.

Lībijā petrunīgas ziņas par upuru skaitu

Savukārt Ziemeļāfrikas valstī Lībijā plūdos dzīvību zaudējuši vismaz 200 cilvēku, paziņoja Sarkanais Krusts. Taču vietējās varasiestādes vēstīja par līdz pat 2000 cilvēku iespējamu bojāeju.

Sarkanais Krusts, kas ir viena no retajām starptautiskajām organizācijām Lībijā, paziņojis, ka bez vēsts pazuduši ap 10 000 cilvēku, tādēļ iespējams, ka bojāgājušo skaits strauji pieaugs.

Plūdi sākās, pēc tam kad vētras laikā spēcīgu lietavu dēļ Lībijas ziemeļaustrumos sabruka divi dambji, kas appludināja plašas teritorijas.

Vētra "Daniels" aizvadītajā nedēļas nogalē plosījās visā Ziemeļāfrikā un sevišķi smagi skāra Lībiju. Vismaz septiņi karavīri gāja bojā glābšanas darbu laikā.

Vietējās varasiestādes izziņoja komandantstundu un lika slēgt skolas un veikalus. Ziņots arī par diviem Dernas apgabalā pārrautiem dambjiem, kā rezultātā ir applūdušas plašas teritorijas un vairāki desmiti māju ir pilnībā iznīcinātas.

Vissmagāk ir cietusi ostas pilsēta Derna, kur ielas ir pārklājis biezs dubļu slānis, bet visapkārt ir izkaisītas plūdos aiznestas automašīnas un citi priekšmeti.

Varasiestādes apgalvoja, ka tikai Dernā bez vēsts ir pazuduši aptuveni 6000 cilvēku. Glābšanas darbus apgrūtina arī valstī esošā divvaldība.

Lai arī aktīvais pilsoņu karš patlaban ir pārtraukts, valsts austrumus un dienvidus kontrolē starptautiski neatzītā separātistu valdība, bet valsts rietumus un galvaspilsētu Tripoli – ievēlētās valdības spēki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti