Pieaug bažas par gūstā turēto Nigēras prezidentu

Eiropas Savienība (ES) pauž bažas par gūstā turētā Nigēras prezidenta stāvokli. Tiek ziņots, ka prezidentam Muhamedam Bazumam un viņa ģimenei vairākas dienas nav pieejams svaigs ēdiens, elektrība un medicīniskā aprūpe.

Pieaug bažas par gūstā turēto Nigēras prezidentu
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Nigēras prezidentu 26. jūlijā arestēja viņa apsardzes darbinieki, kas veica valsts apvērsumu.

ES augstais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels ir izteicis satraukumu par gāztā Nigēras prezidenta Muhameda Bazuma stāvokli. Līdzīgi izteicās arī Āfrikas Savienība, kas paziņoja, ka šāda attieksme pret demokrātiski ievēlēto prezidentu ir nepieņemama.

Militārā hunta, kas ir īstenojusi valsts apvērsumu Nigērā,

draud izrēķināties ar gāzto prezidentu, ja kaimiņvalstis iebruks Nigērā ar mērķi atjaunot iepriekšējo varu.

Nigēras apvērsuma vadītāji ir slēguši valsts gaisa telpu un noraidījuši Rietumāfrikas valstu ekonomiskās kopienas (ECOWAS) ultimātu amatā atjaunot gāzto prezidentu Bazumu.

KONTEKSTS:

26. jūlijā Nigērā notikušais apvērsums ir jau septītais Rietumāfrikā un Centrālāfrikā trīs gadu laikā. Tas ir satricinājis Āfrikas Sāhelas reģionu, kas cīnās ar bruņotajiem grupējumiem, kas saistīti ar "Al-Qaeda" un ISIL (ISIS), un ir viens no nabadzīgākajiem reģioniem pasaulē.

Apvērsuma rīkotāji paziņoja, ka ir anulēta Nigēras konstitūcija, ir apturēta visu valsts institūciju darbība, ir slēgtas valsts robežas un tiek ieviesta komandantstunda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti