Krievijas karavīri Ukrainā nogalinājuši divus ārzemniekus no humānās palīdzības organizācijas

Krievijas karavīri apšaudījuši humānās palīdzības organizācijas "Road to Relief" automašīnu, kas brauca no Slovjanskas Bahmutas virzienā un kurā atradās četri ārzemnieki, no kuriem divi tika nogalināti, vēsta Spānijas laikraksts "El Mundo".

"Kad viņi brauca cauri Časov Jarai, viņu automašīnai uzbruka Krievijas karaspēks. Tieša trāpījuma rezultātā automašīna apgāzās un aizdegās," teikts organizācijas paziņojumā.

Spānijas iestādes apstiprināja, ka viena no bojāgājušajām ir Spānijas pilsone 32 gadus vecā Emma Iguala. Otrs upuris bija Kanādas pilsonis Entonijs Ignats.

Vēl divi brīvprātīgie – Vācijas pilsoņi – guva šrapneļu brūces un apdegumus un atrodas slimnīcā.

Organizācija "Road to Relief" tika izveidota 2022. gada martā un sniedz humāno palīdzību frontes līnijas tuvumā esošo Ukrainas apdzīvoto vietu iedzīvotājiem un evakuē cilvēkus no kauju zonas.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti