Iekšlietu ministrija: Ukrainas kara bēgļu plūsma uz Latviju ilgtermiņā ir mērena, bet mazinās

Ukrainas kara bēgļu plūsma uz Latviju ilgtermiņā ir mērena, taču samazinās, tā liecina Iekšlietu ministrijas rīcībā esošie dati. 

Procentuāli visvairāk Latvijā uzturas sievietes – 61%, vīrieši – 39%. Bēgļu plūsmas samazināšanās saistīta gan ar došanos prom no Latvijas uz Ukrainu, gan ar pārvākšanos uz citām valstīm, gan arī citu aspektu dēļ. 

Tiesa, visas trīs Baltijas valstis, Polija, Slovākija un Čehija attiecībā pret savu valstu iedzīvotāju skaitu, uzņēmušas visvairāk ukraiņu bēgļu un piešķīrušas tām pagaidu aizsardzības statusu. 

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jānis Bekmanis par Ukrainas bēgļu plūsmu
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jānis Bekmanis norādīja: "Mēs varam salīdzināt pagājušo gadu ar šo gadu – pagājušā gada četros mēnešos ieceļoja gandrīz 40,5 tūkstoši, šogad no pagājušā gada skaitļa tikai 16%, tādā pašā laika periodā. Lielākā daļa ieceļo caur lidostu "Rīga", no Krievijas Federācijas aptuveni 40%, un arī no Baltkrievijas ir 7%. Pamatā vadāmies pēc Fizisko personu reģistra datiem, un pavisam kopš kara sākuma mums ir šobrīd reģistrēti 4961 [cilvēku] – šis skaitlis, protams, mainās."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti