G7 aicina Ķīnu nepalīdzēt Krievijai tās izvērstajā karā pret Ukrainu un sola turpmāku atbalstu Kijivai

G7 valstu līderi mudināja Ķīnu nepalīdzēt Krievijai tās izvērstajā karā Ukrainā un solīja Kijivu atbalstīt arī turpmāk, neskatoties uz karu Tuvajos Austrumos. Tāpat industriāli attīstītāko valstu bloka līderi solīja "noteikt bargas sankcijas pret Krieviju".

Valstu grupa apsvērusi aizliegt Krievijas dimantu importu. Japāna otrdien arī paziņoja, ka ASV noteiktās sankcijas neizbēgami ietekmēs Arktikas sašķidrinātās dabasgāzes projektu Krievijā "Arctic LNG 2", kurā Japānas uzņēmumiem "Mitsui & Co", kā arī "JOGMEC" kopā pieder 10% akciju.

Sanāksmē, kas norisinājās Japānas galvaspilsētā Tokijā, bloka ārlietu ministri atzina, ka Krievija ir gatava ilgam karam, taču valstis turpinās atbalstīt Kijivu kā ekonomiski, tā arī militāri.

"Mūsu nelokāmā apņemšanās atbalstīt Ukrainu tās cīņā par neatkarību, suverenitāti un teritoriālo integritāti nekad nemainīsies," vēstīja bloka valstis paziņojumā presei. "Mēs arī aicinām Ķīnu nepalīdzēt Krievijai tās karā pret Ukrainu, bet izdarīt spiedienu uz Krieviju, lai tā pārtrauktu savu militāro agresiju, un atbalstīt taisnīgu un ilgstošu mieru Ukrainā."

G7 valstis – Lielbritānija, Francija, Vācija, Itālija, Japāna, Kanāda un ASV arī uzsvēra, ka Izraēlas un "Hamās" karš nedrīkst novērst uzmanību no atbalsta Ukrainai.

Tiek vēstīts, ka trešdien G7 līderiem vēl paredzēta attālināta tikšanās ar Ukrainas ārlietu ministru Dmitro Kulebu.

Savukārt ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens izklāstīja G7 četru punktu plānu, kas nodrošinātu Ukrainai "stabilu pamatu nākamajam gadam". 

"Pirmkārt, jāturpina palīdzēt cīnīties, lai [Ukraina] atgūtu savu teritoriju. Otrkārt, jāpalīdz veidot pasaules līmeņa militārie spēki, lai nodrošinātu maksimālu ilgtermiņa atturēšanu un skaidri norādītu [Krievijas] prezidentam Vladimiram Putinam, ka viņam nesanāks noturēties ilgāk par Ukrainu un viņam nesanāks noturēties ilgāk par visiem Ukrainas atbalstītājiem," uzsvēra Blinkens. 

ASV valsts sekretārs arī norādīja, ka jau 28 valstis ir uzņēmušās konkrētas saistības pievienoties centieniem izveidot nākotnes Ukrainas kaujas spēkus.

"Un treškārt, jāsāk ekonomikas atveseļošanas process, jānodrošina izaugsme un jādod vairāk cerības, vairāk iespēju Ukrainas tautai. Bet ceturtkārt, jāpaātrina reformu process, lai nodrošinātu Ukrainas virzību uz Eiropas Savienību un piesaistītu investīcijas," turpināja Blinkens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti