Kuba nosoda Krievijas centienus savervēt kubiešus karošanai Ukrainā

Kubas Ārlietu ministrija vēsta, ka atklājusi grupējumu, kas vervē tās pilsoņus karam Ukrainā. Amatpersonas arī norādīja, ka Krievijā dzīvojošie kubieši un "pat daži cilvēki Kubā" jau ir iekļauti Krievijas militārajos grupējumos. Kremlis pagaidām nav sniedzis komentārus.

Kuba ir cieša Maskavas sabiedrotā, taču ministrijas pārstāvji uzstāja, ka valsts nav iesaistīta karadarbībā Ukrainā.

Pagājušā gada augustā Krievijas prezidents Vladimirs Putins deva rīkojumu palielināt Krievijas armijas karavīru skaitu pēc tam, kad tās spēki Ukrainā cieta smagus zaudējumus.

Krievijas laikraksts "Rjazanskaja gazeta" jau iepriekš ziņoja, ka Krievijā dzīvojošie kubieši ir pievienojušies Krievijas kaujas spēkiem Ukrainā. Par to viņiem solīta Krievijas pilsonība.

Lai gan nav skaidrs, vai Kubas Ārlietu ministrijas paziņojums ir saistīts ar šī Krievijas laikraksta vēstīto, ministrija norādīja, ka stingri iestājas pret algotņu vervēšanu:

"Mēs izlēmīgi vērsīsimies pret tiem, kas iesaistās cilvēku tirdzniecībā ar mērķi vervēt Kubas pilsoņus, lai tie karotu jebkurā valstī."

Paziņojumu vietnē "X.com" publicēja Kubas ārlietu ministrs Bruno Rodrigess, piebilstot, ka Havana vērsīsies pret mēģinājumiem vervēt tās pilsoņus. Ministrija gan neprecizēja, kas tieši veic cilvēku vervēšanu.

Krievija šo paziņojumu vēl nav komentējusi.

Pirms diviem mēnešiem Maskavā notika Kubas un Krievijas aizsardzības ministru tikšanās, vēstīja BBC, bet aprīlī salu apmeklēja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti