Gruzijas parlamenta spīkers noraida aicinājumus pievienoties sankcijām pret Krieviju

Gruzijas parlamenta spīkers Šalva Papuašvili kritizējis valsts prezidentes Salomes Zurabišvili vizīti Baltijas valstīs un noraidījis Latvijas prezidenta Edgara Rinkēviča aicinājumu Gruzijai pilnībā pievienoties starptautiski noteiktajām sankcijām pret Krieviju.

Lai arī Gruzija ievērojot starptautiski noteiktās sankcijas, tiešus ierobežojumus Krievijai tā nepiemēro. Divpusējo sankciju noteikšana varētu saasināt abu valstu attiecības, uzskata Papuašvili.

"Tāpēc šis aicinājums ir satraucošs. Starp citu, no Eiropas Savienības (ES) un NATO partneriem pēdējā laikā nav saņemtas šādas prasības," viņš sacīja.

Gruzijas parlamenta priekšsēdētājs sacīja, ka Latvijas prezidenta aicinājums izskanējis pēc viņa tikšanās ar Gruzijas prezidenti Salomi Zurabišvili, kura bez valdības piekrišanas apmeklējusi Baltijas valstis. Tas, kā apgalvo prokrieviskās partijas "Gruzijas sapnis" līderis, ir konstitūcijas pārkāpums.

"Tas ir ļoti slikti," viņš piebilda. "Sankcijas pret Krieviju Gruzijai nozīmē karu un ekonomisku triecienu, kā arī riskus valsts drošībai. Tāpēc tie, kas aicina mūs uz sankcijām pret Krieviju un tajā pašā laikā liedz mums drošības garantijas, virza mūs uz attiecību saasināšanos."

Papuašvili apgalvo, ka beznosacījuma atbalsta vārdu vietā Tbilisi no Rīgas esot sadzirdējusi kritiku, kas liecinot par Gruzijas prezidentes nesaskaņotās vizītes kaitējumu Kaukāza valsts virzībai uz Eiropas Savienību.

Septembra beigās Baltijas valstis vairāku dienu garumā apmeklēja Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili, kura tikās arī ar Latvijas prezidentu Edgaru Rinkēviču. Abi pārrunāja Gruzijas eirointegrācijas procesu. 

Tikšanās laikā Rinkēvičs mudināja prezidenti aktīvāk strādāt pie valstī nepieciešamo reformu ieviešanas un rekomendāciju izpildes ES kandidātvalsts statusa saņemšanai.

Tāpat viņš uzsvēra, ka Gruzijai vēlams pievienoties ES Kopējās ārlietu un drošības politikai, tai skaitā valstu bloka noteiktajām sankcijām pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti