Partija savu rīcību pamato ar prezidentes nesenajiem ārvalstu braucieniem, kuru mērķis bija veicināt Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts statusa piešķiršanu Gruzijai.
Valdība kritizē prezidentes ārvalstu vizītes
"Gruzijas sapņa" priekšsēdētājs Iraklijs Kobahidze piektdien paziņoja, ka Zurabišvili ir pārkāpusi valsts konstitūciju, jo pirms saviem ārvalstu braucieniem nav konsultējusies ar valdību.
Kobahidze sacīja, ka prezidente bez valdības piekrišanas ir devusies uz ārvalstīm, lai runātu par Gruzijas iespējamo dalību ES.
"Gruzijas sapnis" uzskata, ka tādējādi Zurabišvili ir pārkāpusi valsts konstitūcijas punktu, kas paredz, ka Gruzijas ārpolitiskos jautājumus var risināt tikai valdība.
Zurabišvili pagājušajā nedēļā Berlīnē tikās ar Vācijas prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru, bet pēc tam devās uz Briseli, lai tiktos ar ES Padomes prezidentu Šarlu Mišelu. Abu tikšanos galvenais sarunu temats bija ES kandidātvalsts statusa piešķiršana Gruzijai. Zurabišvili cer, ka Gruzija uzaicinājumu pievienoties ES saņems šogad.
Prezidentes atcelšana maz ticama
Prezidente savu vizīti Eiropā nebija saskaņojusi ar Gruzijas valdību, kas iepriekš bija noraidījusi arī Zurabišvili administrācijas pieteiktos braucienus uz Ukrainu, Šveici, Poliju, Beļģiju, Dāniju, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Bulgāriju, Čehiju un Izraēlu.
"Gruzijas sapņa" priekšsēdētājs Kobahidze uzskata, ka ar saviem nesaskaņotajiem ārvalstu braucieniem Zurabišvili nevis veicināja Gruzijas tuvināšanos ES, bet gan tai traucēja.
Lai ierosinātu impīčmenta procedūru, "Gruzijas sapnim" būs nepieciešams savākt vismaz 50 parlamenta deputātu parakstus.
Visticamāk, ka tas izdosies, jo "Gruzijas sapnim" un tās sabiedrotajiem likumdevējā ir 84 vietas. Taču maz ticams, ka prezidenti atbrīvos no amata, jo tam būtu nepieciešamas vismaz 100 no 150 deputātu balsīm. Tādā gadījumā par Zurabišvili atbrīvošanu būtu jābalso arī opozīcijas deputātiem.
Valdība mēģina novērst uzmanību no savām kļūdām
Notiekošais kārtējo reizi izgaismo Gruzijas valdošās partijas un prezidentes milzīgās domstarpības. Ja "Gruzijas sapnis" ar savu rīcību apliecina, ka vēlas ciešāku valsts sadarbību ar Krieviju, tad Zurabišvili nenogurstoši strādā pie tā, lai Gruzija nezaudētu pirms vairākiem gadiem uzņemto eiroatlantisko kursu.
Fonda "Brīvā Krievija" Ziemeļkaukāza nodaļas vadītājs Jegors Kuroptevs uzskata, ka "Gruzijas sapnis", mēģinot ierosināt impīčmentu pret prezidenti, saviem vēlētājiem cenšas iestāstīt, ka Zurabišvili ir vainojama pie tā, ka Gruzija var nesaņemt ES kandidātvalsts statusu.
"Tā vietā, lai labotu savas kļūdas, izpildītu Eiropas Savienības prasības, īstenotu reformas, atgrieztos uz daudzmaz demokrātiskas attīstības ceļa, izbeigtu partnerattiecības ar Krieviju laikā, kad tā īsteno pilna apmēra karu Ukrainā un okupē daļu Gruzijas teritorijas, vara meklē nekaunīgus veidus, kā pārliecināt savus vēlētājus, ka prezidente un opozīcija ir vainīgi pie Gruzijas neuzņemšanas ES, nevis tie, kuri pie tā tiešām ir vainojami," Kuroptevs sacīja intervijā telekanālam "Nastojaščoje vremja".