Erdogans oficiāli inaugurēts uz trešo termiņu Turcijas prezidenta amatā

Redžeps Tajips Erdogans sestdien ceremonijā oficiāli inaugurēts uz trešo termiņu Turcijas prezidenta amatā.

Zvērestā viņš solīja amata pienākumus pildīt objektīvi.

"Dižās turku tautas priekšā es zvēru pie sava goda un cieņas", ka kā prezidents "strādāšu ar visu savu varu, lai aizsargātu valsts pastāvēšanu un neatkarību" un "pildīšu savus pienākumus objektīvi".

Zvērestā viņš solīja ievērot sekulāras republikas vērtības un godāt cilvēktiesības.

Erdogana zvērestu ar aplausiem sagaidīja viņa pārstāvētā politiskā bloka deputāti parlamentā, tikmēr opozīcijas deputāti pretēji noteikumiem zvēresta laikā palika sēžam.

Ceremonijai sekoja 101 zalves šāviens.

Pēc tam Erdogans dodas uz modernās Turcijas valsts dibinātāja Mustafas Kemala Ataturka mauzoleju, bet vēlāk prezidenta pilī notiks inaugurācijas pieņemšana, kuru apmeklēs vairāk nekā 30 ārvalstu līderi, arī no Dienvidāfrikas Republikas, Venecuēlas, Pakistānas un Lībijas. Arī agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas pārstāvji piedalīsies pieņemšanā.

Tāpat to apmeklēs NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Gaidāms, ka sestdienas vakarā Erdogans paziņos savas jaunās valdības sastāvu.

28.maijā notikušajā Turcijas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā Erdogans ieguva 52,18%% balsu. Viņa konkurents sešu opozīcijas partiju alianses kandidāts Kemals Kiličdaroglu saņēma 47,82% balsu, liecina oficiālie vēlēšanu rezultāti.

Erdoganu pārvēlēja amatā neskatoties uz ekonomikas krīzi Turcijā un plašu kritiku pēc postošās zemestrīces, kurā februārī gāja bojā vairāk nekā 50 000 cilvēku.

69 gadus vecais Erdogans, kurš premjerministra un prezidenta amatos atradies pie varas Turcijā 20 gadus, pārvēlēts amatā vēl uz pieciem gadiem.

Jaunajā parlamenta sasaukumā, kas darbu sāka piektdien, Erdogana nacionālistiem un islāmistu sabiedrotajiem ir lielākais bloks, tomēr tam 600 deputātu parlamentā nav pārliecinoša vairākuma, kas nepieciešams nozīmīgāko likuma grozījumu pieņemšanai. Vienlaikus pats prezidents ar dekrētu var ieviest noteiktus likuma grozījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti