Latvieši atsauc dalību Bobsleja un skeletona federācijas komitejās, kur ievēlēti Krievijas pārstāvji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis un LBSF valdes loceklis Kristaps Kotāns ir atsaukuši savu dalību no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) attiecīgi Kalendāra komitejas un Parasporta komitejas, jo komiteju dalībnieku vidū ir arī kara izraisītājas Ukrainā Krievijas pārstāvis, trešdien paziņoja LBSF.

IBSF publiskotajos komiteju sastāvos 2022.-2026.gadam Latvijas pārstāvji tika ievēlēti sešās komitejās, bet divi komiteju dalībnieki no atrašanās vienā komitejā ar Krievijas pārstāvjiem atteicās.

Latvijas pārstāvji vēstulē IBSF prezidentam Ivo Feriani pauž sašutumu par IBSF Izpildkomitejas lēmumu atļaut Krievijas pārstāvjiem ieņemt vietas IBSF komitejās, ņemot vērā "Krievijas spēku neizprovocēto un nepamatoto iebrukumu neatkarīgā valstī Ukrainā".

"Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir reaģējusi uz šo globālo nosodījumu, un ir neizskaidrojami, ka IBSF nerīkojas tāpat," prezidentam Feriani adresētā vēstulē raksta Kotāns un vēl pieci no deviņiem Parasporta komitejas pārstāvjiem no Norvēģijas, Kanādas, Lielbritānijas, ASV un Polijas, kuri atsauc savu dalību komitejā, jo tajā iekļauts Sergejs Parhomenko no Krievijas.

"Tie, kuri apgalvo, ka Krievijas valdības rīcību nevajadzētu piesaistīt atsevišķiem olimpisko sporta organizāciju pārstāvjiem, ir pilnīgi naivi. Nav nekādas atšķirības starp starptautisko sportu un Krievijas valdības propagandas mašīnu. Pat Parasporta komitejā norīkotais Krievijas pārstāvis ir pašreizējais Krievijas armijas dalībnieks. Šī situācija mums ir pilnīgi nepieņemama, un mēs kolektīvi un individuāli esam vienojušies izstāties no Parasporta komitejas un nesadarbosimies ar Krievijas pārstāvjiem, kamēr turpināsies Krievijas iebrukums Ukrainā," minēts vēstulē.

Vēstuli IBSF prezidentam Feriani ir nosūtījusi arī LBSF, uzsverot savu nostāju nestrādāt nevienā no IBSF konsultatīvajām komitejām, kurās ir iesaistīti Krievijas pārstāvji, kamēr turpināsies agresija Ukrainā.

"Visa civilizētā pasaule nosoda agresora veiktās zvērības Ukrainā un aktīvi iesaistās cīņā pret šo cilvēcisko vērtību degradāciju. Tāpēc es uzskatu, ka nav iespējams atrasties vienā komitejā ar agresorvalsts Krievijas armijas kapteini. Ar šo es izstājos no dalības IBSF Kalendāra komitejā," vēstulē norāda Ekmanis, reaģējot uz Parhomenko iekļaušanu arī Kalendāra komitejā.

Tikmēr Sporta komitejā arī šajā olimpiskajā ciklā turpinās būt Latvijas bobsleja komandas treneris un LBSF valdes loceklis Sandis Prūsis.

"Mēs esam tāda kā pirmā instance, kas izskata katras valsts federācijas priekšlikumus, pārsvarā par noteikumiem. Pēc tam spriežam, strīdamies, ja vajag, kaut ko palabojam vai uzlabojam, un pēc tam šos priekšlikumus nododam tālāk Izpildkomitejai, kura apstiprina vai noraida tos," sporta komitejas uzdevumus atklāj Prūsis.

Viņš gan arī neslēpj, ka iepriekšējos divus gadus pandēmijas ietekmē komitejas tikšanās notika attālināti, kas vairāk atgādināja prezentācijas formātu, izpaliekot diskusijām klātienē un arī aizkulišu diskusijām, kas "arī nav mazsvarīgas".

Savukārt Materiālu komitejā ievēlēts treneris un BTC bobsleja kamanu autors Jānis Skrastiņš, kuram šī komitejas darbs nav svešs, jo viņš bija komitejas dalībnieks, kad strādāja ASV izlasē.

"Darbs materiāla komitejā nedod nekādas īpašas priekšrocības vienai valstij. Maijā iepriekšējā komiteja pieņēma noteikumu izmaiņas, kas liks vāciešiem pārtaisīt savus bobus. Komitejas priekšsēdētājs ir vācietis Kristofs Langens, kurš iepriekšējās sezonas trenēja Šveices sportistus, un arī viņš ir ieinteresēts pieņemt tādus lēmumus, lai vienai valstij nebūtu dominances šajā sporta veidā. Noteikumi jau visām komandām ir vienādi, tikai jābūt vēl precīzākiem punktiem, lai novērstu dažādu veidu noteikumu interpretāciju," skaidro Skrastiņš.

Materiālu komitejā ievēlēts arī Mārtiņš Mihņēvičs, kurš gan pārstāvēs Kanādas intereses, kā arī Mārtiņš Ķirķis, kurš ievēlēts kā IBSF pārstāvis.

Savukārt Trašu komitejā darbosies kādreizējais Latvijas bobsleja izlases pilots un tagadējais sacensību tiesnesis Gatis Gūts, bet Medicīnas komitejā ievēlēts Filips Bernadskis.

Komitejas tiek ievēlētas uz četriem gadiem - uz vienu olimpisko ciklu. Šajā laikā komiteju uzdevums ir nodrošināt dažādu priekšlikumu izskatīšanu un noteikumu labojumus, lai veicinātu vienlīdzīgu konkurenci visu dalībnieku vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti