Krievijai bobslejā un skeletonā būs liegts startēt līdz miera risinājumam Ukrainā

Krievijas sportistiem būs liegts piedalīties Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) rīkotās starptautiskās sacensībās, līdz tiks panākts miera risinājums militārajā konfliktā Ukrainā, par IBSF kongresā Šveicē piektdien pieņemto lēmumu informēja Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

IBSF lēmums būs spēkā līdz laikam, kamēr tiks pieņemts Ukrainas–Krievijas miera līgums vai rasts kāds cits konflikta atrisinājums. Krievija gan saglabā iespēju IBSF lēmumu apstrīdēt apelācijā. 

LBSF prezidents Jānis Kols pauda gandarījumu par IBSF kongresā panākto, kas esot prasījis milzu darbu arī aizkulisēs un kuluāru sarunās pirms balsojuma dienas. Kolu pārsteidza, ka pret izmaiņām statūtos, kas piešķir lielākas pilnvaras IBSF izpildkomitejai, balsoja arī ASV un Kanāda, tiesa, abu valstu pārstāvji atbalstīja Krievijas izslēgšanu. 

Pirmajā balsojumā par IBSF izpildkomitejas pilnvarām vēl pirms jautājuma par Krievijas izslēgšanu pozitīvam lēmumam vajadzēja vismaz divas trešdaļas balsu.

“Mēs izvirzījām prasību, ka par šo [IBSF pilnvaru] jautājumu jābūt atklātam balsojumam, lai redzētu, kas ir kas," Kolu citēja LBSF. "Tīri juridiski, lai bobsleja [un] skeletona vadība varētu lielu lēmumu pieņemšanā darboties arī starpkongresu laikā, vajadzēja izmainīt statūtus, kas piešķirtu lielākas tiesības IBSF izpildkomitejai."

"Pirms tam bija arī dažādas uzstāšanās un prezentācijas par Krievijas agresiju Ukrainā, bet publiski bez Ukrainas vēl uzstājāmies tikai mēs ar Zinti Ekmani, LBSF ģenerālsekretāru," pavēstīja Kols. "Beigās laimīgi statūtu izmaiņas pieņēmām, un arī par Krievijas izslēgšanu no starptautiskās bobsleja un skeletona aprites. Mani pozitīvi pārsteidza Vācijas atbalsts, viņu prezidents ir bijušais austrumvācietis un viņš labi pārzināja patieso situāciju un vēsturi. Liels gandarījums, ka nu tas ir pieņemts, kaut arī mums jārēķinās, ka Krievija var apstrīdēt šādu lēmumu, jo IBSF darbojas Šveices jurisdikcijā un viss ir jāizskata pēc būtības, ja ir kāda apelācija."

Par IBSF prezidentu uz četriem gadiem vienbalsīgi pārvēlēja vienīgo pretendentu itālieti Ivo Feriāni. Viņš IBSF prezidenta amatā ir kopš 2010. gada, tādējādi Feriāni būs ceturtais pilnvaru termiņš pēc kārtas.

Savukārt jurists Mārtiņš Dambergs arī nākamos četrus gadus būs IBSF viceprezidents juridiskajos jautājumos. Dambergs šos pienākumus pildīja arī iepriekšējos četrus gadus, un bija vienīgais kandidāts uz amatu. Dambergs iepriekš palīdzēja LBSF juridiskajos jautājumos un sadarbībā ar IBSF.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt