ASV līksmo par ieguvumiem bobsleja un skeletona talantu atlasē digitālajā vidē

ASV bobsleja un skeletona jumtorganizācija "USA Bobsled and Skeleton" (USABS) pandēmijas dēļ atteicās no jauno talantu meklēšanas klātienē, toties vasarā ieviestā iespēja interesentiem atrādīties digitālajā vidē guva tik lielus panākumus, ka pārsteidza pašus organizatorus.

USABS aicināja potenciālos bobslejistus un skeletonistus iesūtīt savu testu video un aprakstus par sevi. Par talantu meklējumiem atbildīgais USABS treneris Maiks Dions aģentūrai AP pastāstīja, ka rezultāti pārsniedza cerēto gan pēc pretendentu skaita, gan viņu sportiskās kondīcijas.

"Tik īsā laikā no maija līdz pašreizējam brīdim ir bijusi vislielākā atsaucība, kāda talantu meklēšanas lietā līdz šim piedzīvota," teica Dions. "Es biju pārsteigts par pieteikumu skaitu, ko saņēmām."

Oficiālā pieteikšanās noslēgsies septembra beigās, bet USABS jau ir uzrunājuši vairākus desmitus nopietnu kandidātu. Treneri sagaida, ka līdz septembra beigām kandidātu sarakstā vēl gaidāms nopietns papildinājums. 

USABS vadītājs Ārons Makgvairs pastāstīja, ka neklātienes pieteikšanās formāts noteikti tiks saglabāts neatkarīgi no situācijas ar Covid-19, jo ļauj iesaistīt praktiski ikvienu amerikāni un ietaupa milzum daudz naudas. Ierobežota budžeta dēļ USABS iepriekš interesentiem rīkoja klātienes testus 8-10 pilsētās. 

Visus piesaistītos talantus USABS plāno pēc pāris nedēļām pulcēt treniņnometnē Leikplesidā vai Pārksitijā, kur treneri veiks specializētu izvērtējumu. Vēl nav zināms, cik daudz ASV sportistu dosies uz sezonu Eiropā, tādēļ pastāv iespēja, ka iesācējiem būs iespēja trenēties kopā ar pieredzējušiem meistariem un ātrāk iegūt pieredzi. 

ASV izlase koncentrē spēkus 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm, kas vairs nav aiz kalniem, bet pērnajā sezonā amerikāņiem lielu panākumu nebija ne bobslejā, ne skeletonā. Bobslejā Pasaules kausa kopvērtējumā labākais panākums bija Čērča Hantera 5.vieta četrinieku pilotu konkurencē, savukārt skeletonā TOP 10 iekļuva tikai Henrija Megana, kura ieguva 8.vietu sievietēm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti