KOK komandas daiļslidotāji 7.februārī uzvarēja komandu sacensībās, bet medaļnieku apbalvošanu atcēla uz nenoteiktu laiku. Valijevai pērn 25. decembrī ņemtajās dopinga analīzēs atrada aizliegtu vielu, bet Stokholmas antidopinga laboratorija par to informēja tikai 8. februārī.
Krievijas Antidopinga aģentūra (RUSADA) sākotnēji Valijevu atstādināja, bet pēc apelācijas 9. februārī sankcijas atcēla. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) un Starptautiskā Slidošanas savienība (ISU) apstrīdēja RUSADA lēmumu Sporta arbitrāžas tiesā (CAS).
Pēc CAS lēmuma Valijeva drīkstēs otrdien Pekinā startēt īsajā programmā, bet RUSADA ziņā būs izlemt, vai sportiste ir pieļāvusi dopinga pārkāpumu.
Lēmuma pieņemšanu sarežģī arī apstāklis, ka Valijeva ir nepilngadīga, jo pēc WADA noteikumiem uz viņu vecuma dēļ ir attiecināms īpaši aizsargājamas personas statuss.
SOK atzina, ka situācija ir neskaidra, tādēļ pēc konsultācijām ar Nacionālo olimpisko komiteju organizāciju nolemts Pekinā nerīkot apbalvošanu ar ziedu un medaļu pasniegšanu pēc sacensībām, kur Valijeva ir laureātu trijniekā. Valijevai ir pozitīva dopinga analīžu A prove, bet no otras puses viņas vaina antidopinga noteikumu pārkāpumā vēl nav noteikta, paskaidroja SOK.
Lai Valijevas diskvalifikācijas gadījumā neciestu citi sportisti, SOK aicināja ISU ļaut 17. februārī izvēles programmā startēt 25 daiļslidotājām – par vienu vairāk, nekā ierasts pēc sacensību nolikuma.
Pēc atrisinājuma Valijevas lietā SOK sadarbībā ar sportistiem un attiecīgajām nacionālajām olimpiskajām komitejām izlems, kā cienīgi pasniegt Pekinas olimpisko spēļu medaļas.