Valdība atbalsta teju 350 000 eiro piešķiršanu Eiropas čempionāta pludmales volejbolā rīkošanai

Valdība rada iespēju piešķirt gandrīz 350 000 eiro Eiropas čempionātam pludmales volejbolā, kas Jūrmalā risināsies no 15. līdz 20. septembrim, otrdien informēja par sporta nozari atbildīgajā Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Lēmuma apstiprināšanai vēl nepieciešama Saeimas Budžeta un finanšu komisijas piekrišana.

Eiropas čempionāts pandēmijas ietekmētajā 2020.gadā varētu kļūt par vērienīgāko turnīru pludmales volejbolā. Sākotnēji rīkotāju godā bija Nīderlande, kura Covid-19 dēļ no sacensību rīkošanas atteicās. Uzņemt turnīru, ko IZM raksturoja kā valstiski nozīmīgu, pieteicās Latvijas Volejbola federācija (LVF), kam organizatoru tiesības piešķīra Eiropas Volejbola konfederācija (CEV).

Čempionāta organizēšanas izmaksas ir vairāk nekā 700 000 eiro, ko paredzēts segt no vairākiem avotiem, tostarp, Jūrmalas pilsētas domes un LVF piesaistītā līdzfinansējuma.

Eiropas un pasaules līmeņa pludmales volejbola sacensības LVF Jūrmalā organizē kopš 2014. gada. Eiropas čempionātu IZM raksturoja kā visaugstākā līmeņa pludmales volejbola sacensības, ko plaši translē vairākos nozīmīgos Eiropas un pasaules sporta televīzijas kanālos un digitālajos medijos. Turklāt šādu sacensību rīkošana veicina valsts ekonomikas attīstību un Latvijas atpazīstamību pasaulē.

Pēc pandēmijas izraisītās pauzes Eiropas čempionāts pludmales volejbolā būs 2020. gada sezonā pirmais lielais pasākums. Uz Eiropas čempionu titulu pretendēs pa 32 vīriešu un sieviešu pludmales volejbola pāriem.  Čempionāta norisei Majoros pludmales centrā izveidos sešus pludmales volejbola laukumus, bet finālspēles plānotas centrālajā stadionā, kas taps  īpaši sacensību vajadzībām un kur būs vairāk nekā 3000 skatītāju vietu. Čempionātā paredzēts maksimāli ievērojot visus piesardzības pasākumus Covid-19 ierobežošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti