Pludmales volejbols

Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs saņem "Saulkrastu kokteiļa" kausu

Intervija ar 3. vietas ieguvējām

Mārtiņa Pļaviņa/Edgara Toča spēles par 1.vietu epizodes

Pļaviņš/Točs uzvar tradicionālajā pludmales volejbola turnīrā «Saulkrastu kokteilis»

Galvenie favorīti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs sestdien uzvarēja turnīrā "Saulkrastu kokteilis", kas bija arī Latvijas čempionāta pludmales volejbolā pirmais posms.

Pļaviņš/Točs finālā ar 2:0 (21:15, 21:17) uzveica Lietuvas pāri Robertu Juhņeviču/Artūru Vasiļjevu.

"Saulkrastu kokteiļa" apbalvošanas ceremonija

Pirmajā setā Pļaviņš/Točs ieguva 12:5 pārsvaru un noturējās itin drošā vadībā, tomēr latviešiem arvien bija jārēķinās, ka pretinieki būs gatavi dažu kļūdu virknes gadījumā padarīt cīņas gaitu ļoti spraigu. Otrā seta sākumā Pļaviņš/Točs nonāca iedzinējos 4:8 un pēc sparīgas pakaļdzīšanās panāca neizšķirtu 11:11. Seta otrajā pusē jau izpaudās Latvijas pāra pārsvars - nodrošinājuši vadību 16:11, Pļaviņš ar Toču vairs uzvaras grožus neizlaida.

Intervija ar Edgaru Toču pēc fināla

Točs pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka uzvara pašmāju turnīrā ir patīkama, bet tas nav galvenais sezonas mērķis, jo turpat aiz stūra jau ir Tokijas olimpiskās spēles un jāturpina tām gatavoties. Točs piebilda, ka viņš katru Latvijas čempionāta posmu vēlētos tikpat lielisku kā "Saulkrastu kokteilis", kas izceļas ar īpašu gaisotni.

Toma Benjava/Sandra Andrejeva spēles par 3.vietu epizodes

Spēlē par bronzu lietuvieši Audrjus Knašs/Patriks Stankevičs ar 2:0 (21:14, 21:19) uzvarēja Latvijas duetu Tomu Benjavu/Sandri Andrejevu.

Intervija ar Tomu Benjavu un Sandri Andrejevu pēc spēles par 3.vietu

Andrejevs pēc bronzas mača atzina, ka nav jākaunas, ja turnīrā ar 18. numuru izliktā komanda aizkļuva līdz spēlei par 3.vietu. Savukārt Benjavs piebilda, ka "Saulkrastu kokteilī" vājas komandas līdz izšķirošajām cīņām netika.

Pusfinālā Pļaviņš/Točs ar 2:0 (21:11, 21:19) uzveica Knašu/Stankeviču, kuri bija izlikti ar trešo numuru. Otrā pusfinālā Lietuvas pāris Juhņevičs/Vasiļjevs ar 2:0 (21:14, 21:12) pieveica mājiniekus Benjavu/Andrejevu.

Mārtiņa Pļaviņa/Edgara Toča pusfināla spēles epizodes

Pļaviņš/Točs pirmo setu sāka ar iespaidīgu izrāvienu 12:4 un Lietuvas duetam īsti nebija ko likt pretim sāncenšiem, kas jūlijā dosies uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. Favorīti pirmo setu noslēdza ar 21:11, bet mača turpinājums izvērtās sarežģītāks. Lietuvieši otrajā setā panāca vadību 17:15, līdz Latvijas duets guva piecus punktus pēc kārtas un galotnē nodrošināja arī uzvaru mačā.

Intervija ar Mārtiņu Pļaviņu pēc pusfināla

Pēc uzvaras pusfinālā Pļaviņš intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka abi kopā ar Toču bija gatavi un noskaņojušies pirmajam setam, ko aizvadīja bez kļūdām. Savukārt otrajā setā jau bija jācīnās, lai atspēlētos pret neparocīgajiem pretiniekiem.

Toma Benjava/Sandra Andrejeva pusfināla spēles epizodes

Otrā pusfinālā Benjavam/Andrejevam tikai atsevišķās epizodēs izdevās parādīt pretiniekiem līdzvērtīgu sniegumu un Juhņevičs/Vasiļjevs bez sarežģījumiem nodrošināja dalību finālā. Benjavs/Andrejevs spēlē par 3.vietu tiksies ar Knašu/Stankeviču.

Intervija ar Tomu Benjavu un Sandri Andrejevu pēc pusfināla

Toms Benjavs pēc pusfināla intervijā Latvijas Televīzija teica, ka turnīrā aizvadītajās spēlēs atstāja daudz spēku, bet meklēt attaisnojumus ir lieli. Benjavs atzina, ka nebija ieguldīts tik liels darbs, lai varētu pieveikt labi sagatavojušos pretiniekus.

Intervija ar Andri Vanagu

"Saulkrastu kokteiļa" dibinātājs Andris Vanags intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka lielā karstuma dēļ pirmoreiz turnīra 28 gadu vēsturē bija jālaista smiltis, kas bija pārāk sakarsušas, lai spēlētāji pa tām varētu komfortabli pārvietoties.

Turnīrā nepiedalījās pērnie finālisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, jo gatavojas startam jūnijā Kontinentālā kausa finālturnīrā Nīderlandē, kur viņiem būs pēdējā iespēja nopelnīt ceļazīmi uz olimpisko Tokiju.

Intervija ar Kasparu Timermani

Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretāra vietas izpildītājs Kaspars Timermanis intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka Samoilovs un Šmēdiņš nolēma pietaupīt spēkus, nepiedaloties turnīrā Saulkrastos, jo nākamajā nedēļā Kontinentālā kausa izcīņā viņiem būs jāaizvada pa divām spēlēm dienā.

Latvijas čempionātā paredzēti četri posmi Saulkrastos, Ventspilī, Cēsīs un Jūrmalā, bet turnīra medaļnieki kļūs zināmi finālposmā augusta otrajā pusē Liepājā.