Pļaviņam/Točam divi zaudējumi liedz cerības uz izslēgšanas spēlēm Pasaules tūres finālturnīrā

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs ceturtdien Sardīnijā pēc diviem zaudējumiem Pasaules tūres finālturnīra grupā šķīrās no izredzēm tikt izslēgšanas spēlēs, liecina rīkotāju informācija. Pļaviņš/Točs ar 0:2 zaudēja gan mājiniekiem itāliešiem Danielem Lupo/Paolo Nikolai, gan Čehijas pārim Ondržejam Perušičam/Davidam Šveineram.

Grupā latviešiem jāaizvada vēl viena spēle, taču Pļaviņš/Točs vairs nevar sasniegt 3.vietu, kas ļautu turpināt turnīru arī pēc grupas kārtas noslēguma.

Lupo un Nikolai kā mājinieki ir izlikti ar pirmo numuru, un pirmajā setā Itālijas duets bija pārāks ar 21:16. Cerīgāks Latvijas pārim bija otrais sets, bet tikai līdz neveiksmīgi aizvadītajai mača galotnei. Latviešu uzbrukuma iestrēgšana blokā, kļūda serves uzņemšanā un sitiens tīklā ļāva Itālijas pārim gūt pēdējos trīs punktus. Seta rezultāts 21:18 nozīmēja arī Lupo/Nikolai uzvaru mačā.

Edgars Točs par Latvijas pāra sniegumu Pasaules tūres finālā
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

Točs sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka abiem ar Pļaviņu izpaužas spēļu prakses trūkums. Latvijas duetam esot pat labākas epizodes nekā iepriekš sezonā, taču vēl pietrūkst stabilitātes.

"Ar katru spēli spēlējam labāk, cerams, iespēlēsimies līdz turnīra beigām un, cerams, ka nenoslēgsies ar grupas turnīru," sacīja Točs. "Kur esam, tur esam, ar to arī jādzīvo. Tāds ūber no pretiniekiem nekas netiek darīts, vienkārši pašiem jāsaņemas."

Vēlāk ceturtdien Pļaviņš/Točs piekāpās arī Perušičam/Šveineram, kuri grupā spēlē bez zaudējumiem. Čehi pirmajā setā ātri panāca 10:4 un intriga uz brīdi atjaunojās tikai pēc Pļaviņa/Toča četriem punktiem pēc kārtas, kas Latvijas duetam vēl ļāva pietuvoties līdz 12:16. Seta turpinājumā Pļaviņš/Točs gan guva vairs tikai vienu punktu un zaudēja ar 13:21. Spraigāk izvērtās otrais sets, kurā latvieši vēl panāca vadību 14:13, tomēr galotnē atkal pārāki bija viņu pretinieki (21:17).

Grupas kārtas noslēgumā Latvijas pāris piektdien spēlēs pret nīderlandiešiem Stevenu van de Veldi un Kristiānu Vārenhorstu.

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē grupā Pļaviņš/Točs zaudēja amerikāņiem Džeikobam Gibam/Teiloram Krebam. Pļaviņš/Točs 10 komandu finālturnīrā iekļuva ar īpašo ielūgumu un ir izlikti ar desmito numuru.

Finālturnīra priekšsacīkstēs 10 komandas ir sadalītas divās grupās, kur pēc apļa izspēles uzvarētāji uzreiz iekļūs pusfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvēji izslēgšanas pirmajā kārtā sadalīs divas atlikušās ceļazīmes uz pusfinālu. Turnīrs grupas kārtā beigsies pāriem, kas paliks divās pēdējās vietās.

Pļaviņš un Točs aizvada pēdējo kopīgo turnīru - Tokijas olimpiskajās spēlēs 4.vietu ieguvušais duets septembrī pavēstīja, ka turpmāk kopā vairs nespēlēs. Latvijas duets jau bija noslēdzis sezonu, bet pēc ielūguma uz Pasaules tūres finālposmu atsāka treniņus.

Finālturnīrā sievietēm Latvija nav pārstāvēta. Pasaules tūres fināls Kaljāri ilgs līdz 10.oktobrim.