Samoilovs/Šmēdiņš triumfē Jūrmalas pludmales volejbola turnīrā

Latvijas spēcīgākais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš svētdien Jūrmalā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) "Masters" sērijas turnīra finālā ar 2:1 (18:21, 21:10, 15:12) uzvarēja Krievijas duetu Jaroslavu Koškarevu/Ruslanu Bikanovu, liecina organizatoru informācija.

Fināla pirmajā setā cīņa ritēja punkts punktā, līdz Latvijas duets panāca 17:15 pārsvaru. Toties turpinājumā pēc vairākām Samoilova neveiksmīgām epizodēm Krievijas spēlētāji pārņēma vadību, ko seta galotnē pārliecinoši noturēja. Savukārt otro setu mājinieki sāka ar 5:1 atrāvienu un nostiprināja pārsvaru, turklāt Krievijas volejbolisti daudz kļūdījās un viņu spēle pajuka.

Turpretim izšķirošajā trešajā setā Krievijas pāris jau bija atguvies, bet situācijā, kad rezultāts sasniedza 10:10, teicami blokā nospēlēja Samoilovs, aizsardzībā un uzbrukumā nevainojams bija Šmēdiņš, un Latvijas pāris nodrošināja uzvaru.

Šmēdiņš Latvijas Radio pastāstīja, ka turnīrā sasniegto kopumā vērtē pozitīvi, lai gan savu vislabāko spēli duets neparādīja. Viņu iepriecināja, ka pludmales stadionā izšķirošās spēles pulcēja gandrīz pilnas tribīnes.

Jānis Šmēdiņš par Jūrmalā aizvadīto "Masters" turnīru
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Savukārt Samoilovs atzina, ka turnīra sākumā aklimatizācijas dēļ duets nebija labākajā fiziskajā formā, bet vēlāk pašsajūta jau bija labāka, un palīdzēja arī emocionāls pacēlums.

Aleksandrs Samoilovs par Jūrmalā aizvadīto "Masters" turnīru
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Cīņā par vietu finālā turnīra galvenie favorīti Samoilovs/Šmēdiņš svētdien bez sarežģījumiem uzvarēja beļģus Drīsu Kekelkorenu/Tomu van Valli (0:2). Turpretim Pļaviņš/Regža zaudēja Koškarevam/Bikanovam (0:2).

Ar uzvaru turnīru pabeidza Pļaviņš/Regža, kuri finālā par 3.vietu uzvarēja Kekelkorenu/van Valli.

Sievietēm visu goda pjedestālu aizņēma vācietes, bet par uzvarētājām kļuva galvenās favorītes Šantala Laborēra/Jūlija Zude, kuras finālā ar 2:0 (21:13, 22:20) uzveica Terezu Mersmani/Izabellu Šneideri. Uzvarētāji gan vīriešiem, gan sievietēm garantēja savām valstīm vienu ceļazīmi uz 2017.gada pasaules čempionātu.

Gan Pļaviņš/Regža, gan Samoilovs/Šmēdiņš ieņēma pirmo vietu katrs savā grupā un izslēgšanas turnīru sāka uzreiz ceturtdaļfinālā jeb otrajā izslēgšanas kārtā. Spēlē par vietu pusfinālā Pļaviņš/Regža uzveica Krievijas duetu Oļegu Stojanovski/Artjomu Jarzutkinu (2:0), bet Samoilovs/Šmēdiņš četru spēcīgāko pāru vidū iekļuva ar uzvaru pār Ukrainas pāri Oleksiju Deņinu/Sergiju Popovu (2:0).

Toms Šmēdiņš/Aleksandrs Solovejs tāpat kā Rihards Finsters/Edgars Točs turnīru ar 50 000 eiro balvu fondu noslēdza dalītā 9.vietā.

Veiksmīgākais Latvijas duets sieviešu konkurencē Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka sacensību noslēgumā dalīja 5.vietu. Alise Lece/Marta Ozoliņa bija devītās, bet Paula Ņečiporuka/Agnese Caica dalīja 13.vietu.

Pērn maijā Jūrmalā CEV "Masters" posmā Samoilovs/Šmēdiņš finišēja trešie. Nākamgad Jūrmalā notiks Eiropas čempionāta fināls.