Pludmales volejbolistiem Pļaviņam/Točam pirmais atskaites punkts būs turnīrs Dohā

Dalību Tokijas olimpiskajās spēlēs jau nodrošinājušais Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs ilgāku laiku ir pavadījuši treniņos Ēģiptē, bet pagaidām nesteidz izvērtēt savu gatavības pakāpi. Abi spēlētāji intervijā Latvijas Radio pastāstīja, ka par paveiktā darba efektivitāti spriedīs marta vidū pēc turnīra Katarā.

Gaisotne kolektīvā ir pozitīva, un abi dueta dalībnieki nepacietīgi gaida, kad sāksies spēles un varēs redzēt ieguldītā darba augļus. Pēc melnā darba treniņos spēles ir svētki, paskaidroja Točs. Viņš atzina, ka līdz ar lielāku vecumu treniņu sākumā sāp viss ķermenis, bet turpinājumā darba gaitā sāpes aizmirstas. Pirms sezonas pirmajām spēlēm, pēc viņa teiktā, var tikai minēt, ko devis treniņu darbs. 

Saruna ar Mārtiņu Pļaviņu un Edgaru TočuMārtiņš Kļavenieks

  "Pacelti ir visi kilogrami, un nav ko zīlēt," teica Točs. "Kontrolpunkts būs tas, kā spēlēsim."

  Točs treniņos saskata, ka bumbas kontroles prasmes duetam nav zudušas. Sezonas sākumā, viņaprāt, abi varētu būt mazliet smagnējāki, bet spēlēs tas pazudīs. Točs uzteica Pļaviņu kā atlētu, kas nepārtraukti visu mūžu mācās un apliecina, ka tiešām ir paraugs sportā. Savukārt Pļaviņš atzina, ka

  par dueta tehnisko veikumu vēl ir grūti runāt, jo pašlaik pietrūkst spēļu prakses.

  Kad treniņnometnē izdosies aizvadīt plānotos sparingus pret vāciešiem, komandas spēlētāji jau varēs nojaust, cik tālu ir tikts gatavošanās procesā.

  Pirmais turnīrs Dohā parādīs, kas ir un kas nav padarīts, uzsvēra Pļaviņš. Viņš, pēc paša veiktiem pierakstiem, ir pārliecinājies, ka fiziski noteikti kļuvis spēcīgāks. Līdzšinējos treniņus, gatavojoties jaunajai sezonai, Pļaviņš raksturo kā pozitīvu augšupeju. Viņu gandarī arī saņemtā Latvijas gada balva kā paraugam sportā, jo ilgajos gados volejbolā daudz kam nācies iet cauri. 

  Pludmales volejbols ir viens no sporta veidiem, kas sezonas gaitā paredz ceļošanu pa vairākiem kontinentiem. Točs uzskata, ka jaunā koronavīrusa dēļ īpaši nav jāsatraucas, bet piesardzība nenāk par ļaunu jebkurā gadījumā. Sportistiem veselības jomā padomus dod arī Latvijas Olimpiskā vienība. Pļaviņš ar Toču kārto vīzas un būs gatavi sezonas sākumā doties ceļā, ja vien sacensības notiks. Pirmie turnīri nebūs vitāli svarīgi, bet spēlēšana tajos tomēr dotu lielu plusu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Volejbols
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti