Sporta ziņas

Maijā norisināsies "Rīgas maratons"

Sporta ziņas

OHL finālsērijas piektā spēle HK "Zemgale/LBTU" - HK "MOGO/LSPA"

Nāciju kausa finālturnīram Jūrmalā nauda no Izglītības un Zinātnes ministrijas piešķirta visai maz

Volejbolā satraucas par Latvijas spēju pildīt saistības olimpiskā kvalifikācijas turnīra rīkošanā

Latvijas Volejbola federācijā (LVF) satraucas par Jūrmalā plānotā olimpiskās kvalifikācijas turnīra norisi pludmales volejbolā, proti, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) prasīto 400 000 eiro līdzfinansējuma vietā divus mēnešus pirms sacensībām ir gatava dot 230 000 eiro. Neizpratni par situāciju pauž Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) vadībā, norādot, ka Latvija zināja prasības un sniedza garantijas turnīra sarīkošanai Jūrmalas pludmales smiltīs.

ĪSUMĀ:

  • Jūnijā Jūrmalā dalīs ceļazīmes uz Parīzes olimpiskajām spēlēm, turnīrs būs svarīgs arī Latvijas pludmales volejbolistiem.
  • Eiropas Volejbola konfederācijā valda neizpratne par Latvijas atkāpšanos no iepriekš dotajiem solījumiem.
  • Alternatīvu iespēju sarīkot olimpiskās kvalifikācijas turnīru citur rīkotājiem nav.
  • Izglītības un zinātnes ministrijā aicina organizatorus meklēt arī citus finanšu avotus.

Jūrmalā no 13. līdz 16. jūnijam paredzēts Kontinentālā kausa fināls, kur vīrieši un sievietes izspēlēs pa vienai ceļazīmei uz Parīzes olimpiskajām spēlēm. Kopumā notiks pieci šādi turnīri – pa vienam katrā pasaules daļā, sacensības bez Latvijas uzņemot arī Marokai, Ķīnai, Čīlei un Meksikai.

CEV rīkotājdirektors Torstens Endress sarunā ar LSM.lv izteica neizpratni, kāpēc divus mēnešus pirms turnīra sākuma ir izveidojusies tik sarežģīta situācija. Rīkotājdirektors CEV korporatīvajā struktūrā ir otrais galvenais cilvēks aiz konfederācijas prezidenta. 

"Mums ir ļoti labas, tuvas attiecības ar Latvijas Volejbola federāciju, kas daudzus gadus bijis uzticams partneris Eiropas volejbolā. Bijām ļoti priecīgi, saņemot Latvijas pieteikumu, un CEV valde arī apstiprināja pieteikumu, kad par šo lēmām pērnā gada nogalē," pastāstīja Endress. "Kopā ar pieteikumu saņēmām atbalsta vēstuli no valsts, tāpēc esam diezgan pārsteigti, ka atbildīgās institūcijas šobrīd lēmušas samazināt finanšu atbalstu. Īpaši tāpēc, ka piedāvātais turnīra budžets, mūsuprāt, ir ļoti saprātīgs. Esam ļoti pārsteigti un arī pikti, ka pašlaik mums ir šādas diskusijas, jo olimpiskais kvalifikācijas turnīrs ir viens no centrālajiem šīgada turnīriem. Latvijas kolēģi sevi ir apliecinājuši kā uzticamus partnerus iepriekš, tāpēc esam pārsteigti par šīm problēmām."

Endress uzsvēra, ka CEV pilnībā respektē katrā valsts pieņemtos lēmumus un uztur ciešu kontaktu ar LVF. CEV ir gatava izskaidrot situāciju valsts iestādēs, ja LVF to atzītu par nepieciešamu un noderīgu.

Uzticot olimpiskās kvalifikācijas turnīru Latvijai, CEV neparedzēja alternatīvas iespējas, tādēļ sacensībām jānotiek Jūrmalā.

"Mēs nerunājam par mazu turnīru. Mēs runājam par olimpisko kvalifikāciju lielā, populārā sporta veidā, kas sevi pierādījis kā skatītājiem interesants jau iepriekšējās olimpiskajās spēlēs. Esam nopietna organizācija un mums nav nekāda plāna B – turnīram jānotiek Latvijā," uzsvēra Eiropas volejbola jumtorganizācijas rīkotājdirektors. "Latvijas Volejbola federācija ar valsts atbalstu pieteicās saskaņā ar nosacījumiem, bet CEV valde apstiprināja rīkotājus. Jebkāda atkāpšanās no organizēšanas šobrīd nozīmētu lielu triecienu Latvijas volejbolam tagad un nākotnē. Nav citu risinājumu, kā vien turnīra sarīkošana Latvijā, pieteikšanās process ir beidzies, tika sniegts atbalsts un mums tagad ir jārod risinājums."

Lai gan nelielās niansēs turnīra rīkošanā Jūrmalā var ieviest nebūtiskas izmaiņas, kopumā samazināt prasības nav iespējams.

"Prasības un nosacījumi šim turnīram ir publicēti, bet federācijas pieteicās atbilstoši šiem nosacījumiem. Protams, par nelielām detaļām varam būt fleksibli, meklējot labāko risinājumu – mūsu pārstāvji ir apmeklējuši sacensību norises vietu un runājuši ar federācijas pārstāvjiem par dažādām lietām," pastāstīja Endress. "Šie jautājumi ir izrunāti un panāktas vienošanās, tāpēc šobrīd nav iespējams samazināt prasības. Nav nemaz tik daudz olimpisko kvalifikācijas turnīru, bet Latvijai ir piešķirta iespēja tādu rīkot populārā sporta veidā. Es paļaujos, ka Latvija spēs sarīkot turnīru atbilstoši tam, kas ir solīts, un ko valsts ir apņēmusies darīt."

Saruna ar Arni Tunti 

LVF ģenerālsekretārs Arnis Tunte intervijā Latvijas Televīzijai pauda, ka ir zināma neizpratne par to, kā izdosies sarīkot svarīgākās sacensības pirms olimpiskajām spēlēm, lai gan prasītais valsts līdzfinansējums ir mazāks nekā iepriekšējos gados rīkotajiem starptautiskajiem pludmales volejbola turnīriem Jūrmalā. Arī Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) nav bijušas pretenzijas par turnīra finanšu tāmi, taču pašlaik dialogs starp federāciju un valsts pārvaldi ir iestrēdzis. Tuntem arī nav skaidrs, kura persona pieņem lēmumu par finanšu piešķiršanu.

Turnīra budžetā 120 000 eiro nodrošina Jūrmalas pašvaldība, bet vēl lielāks devums nav vietvaras spēkos, atzina Tunte. 

Saruna ar Juri Zīvartu

Savukārt IZM Sporta departamenta direktora vietas pienākumu izpildītājs Juris Zīvarts intervijā Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka rīkotāju iesniegtā kopējā turnīra tāme bija apmēram 660 000 eiro, bet valstij prasītā summa – 400 000 eiro, kas nenozīmē tās automātisku piešķiršanu. Zīvarts pauda, ka

arī iepriekš ir bijušas situācijas, ka valsts piešķirtā summa ir mazāka par prasīto, un organizatoriem ir jāpiesaista finansējums arī no citiem avotiem.

Zīvarts uzsvēra, ka gadu no gada situācijas mainās un pasākumi ir dažādi, bet valsts budžeta līdzekļi neparedzētiem gadījumiem nav labākais risinājums iepriekš zināmu pasākumu finansēšanā. Pēc Zīvarta teiktā, organizatori varētu piesaistīt arī finanses Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā.

Latvijas Volejbola federācijā atzīst, ka pašreizējā situācija un risinājumu trūkums mazina vēlmi uzņemt sporta pasākumus, kur sportistiem sniegties pēc augstiem rezultātiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti