Pludmales volejbolisti Samoilovs/Šmēdiņš pārceļas pie itāliešu trenera

Latvijas pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš turpmāk trenēsies pie Itālijas speciālista Marko Solustri, pārtraucot septiņus gadus ilgušo sadarbību ar Genādiju Samoilovu, pirmdien informēja sportistu pārstāvji. Jaunajā sezonā duetu vēl gaida cīņa par kvalificēšanos Tokijas olimpiskajām spēlēm. 

Izmaiņas treneru sastāvā Samoilovs/Šmēdiņš nolēma ieviest pēc ne pārāk veiksmīgās 2019. gada sezonas. 60 gadu vecajam Solustri darbā ar Samoilovu/Šmēdiņu palīdzēs pašmāju treneris Rihards Finsters.

Aleksandrs Samoilovs atzina, ka lēmums par izmaiņām bija sarežģīts gan pašam, gan viņa tēvam Genādijam Samoilovam. "Bet sportā bieži ir situācijas, kad atlētam ir jāpārrauj "nabas saite” ar vecākiem, lai turpinātos progress," Aleksandru Samoilovu citēja dueta pārstāvji. 

Savukārt Šmēdiņš paskaidroja, ka duetam nebija daudz variantu jauna trenera izvēlē, jo bija nepieciešams spēlētāju pieredzei un līmenim atbilstošs speciālists. Solustri Latvijas pārim jau sen bijis zināms, bet pēc sarunām puses vienojās par sadarbību. 

Solustri savulaik bija augsta līmeņa spēlētājs un viens no pirmajiem atveda uz Eiropu pludmales volejbolu. Veiksmīgākā Solustri bija 1990. gada sezona, kad viņš pasaules rangā sasniedza 3. vietu. Solustri karjerā uzvarēja vairāk nekā 40 turnīros, un pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados viņš trīsreiz kļuva par Itālijas čempionu. Par treneri Solustri strādā kopš 1995. gada un karjerā viņš ir vadījis Itālijas, Austrijas, Vācijas, Krievijas, Japānas izlases. Viņa vadītās komandas ir guvušas godalgas pasaules un Eiropas čempionātos.

Gatavošanos jaunajai sezonai Samoilovs/Smēdiņš sāks janvāra vidū Riodežaneiro, no kurienes vēlāk pārcelsies uz Romu. Savukārt gada pirmais turnīrs komandai paredzēts marta sākumā Irānā. Duets plāno startēt visos Pasaules tūres četru un piecu zvaigžņu turnīros, kā arī dažos trīs zvaigžņu turnīros, piemēram Jūrmalā. Kamēr pāris nebūs garantējis dalību olimpiskajās spēlēs, Samoilovs/Šmēdiņš spēlēs arī Kontinentālā kausa izcīņā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti