Pludmales volejbolisti Samoilovs/Šmēdiņš Jūrmalā pārliecinoši sasniedz finālu

Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš svētdien Jūrmalā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) "Masters" sērijas turnīrā izcīnīja uzvaru pusfinālā un spēlēs par pirmo vietu, liecina organizatoru informācija. Latvijas pludmales volejbola duetu fināla Majoru pludmalē gan nebūs, jo Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža pusfinālā zaudēja.

(papildināts ar Mārtiņa Pļaviņa/Haralda Regžas zaudējumu)
Cīņā par vietu finālā turnīra galvenie favorīti Samoilovs/Šmēdiņš bez sarežģījumiem ar 2:0 (21:17, 21:14) uzvarēja beļģus Drīsu Kekelkorenu/Tomu van Valli. Turpretim Pļaviņš/Regža ar 0:2 (16:21, 24:26) zaudēja Krievijas pludmales volejbolistiem Jaroslavam Koškarevam/Ruslanam Bikanovam, kuri titula mačā tiksies ar Samoilovu/Šmēdiņu.

Finālspēles par pirmo un trešo vietu notiks svētdien pēcpusdienā.

Gan Pļaviņš/Regža, gan Samoilovs/Šmēdiņš ieņēma pirmo vietu katrs savā grupā un izslēgšanas turnīru sāka uzreiz ceturtdaļfinālā jeb otrajā izslēgšanas kārtā. Spēlē par vietu pusfinālā Pļaviņš/Regža uzveica Krievijas duetu Oļegu Stojanovski/Artjomu Jarzutkinu (2:0), bet Samoilovs/Šmēdiņš četru spēcīgāko pāru vidū iekļuva ar uzvaru pār Ukrainas pāri Oleksiju Deņinu/Sergiju Popovu (2:0).

Toms Šmēdiņš/Aleksandrs Solovejs tāpat kā Rihards Finsters/Edgars Točs turnīru ar 50 000 eiro balvu fondu noslēdza dalītā 9.vietā.

Jau vēstīts, ka sieviešu konkurencē veiksmīgākais Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka sacensību noslēgumā dalīja 5.vietu. Alise Lece/Marta Ozoliņa bija devītās, bet Paula Ņečiporuka/Agnese Caica dalīja 13.vietu.

Uzvarētāji gan vīriešiem, gan sievietēm garantēs savām valstīm vienu ceļazīmi uz 2017.gada pasaules čempionātu.

Pērn maijā Jūrmalā CEV "Masters" posmā Samoilovs/Šmēdiņš finišēja trešie. Nākamgad Jūrmalā notiks Eiropas čempionāta fināls.