Pludmales volejbolisti Pļaviņš un Egleskalns kopā vairs nespēlēs

Pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Hermans Egleskalns nolēma pārtraukt sadarbību un turpmāk kopā vairs nespēlēs, trešdien informēja Latvijas Volejbola federācija (LVF). Pļaviņš sezonas turpinājumā spēlēs duetā ar Haraldu Regžu, ar kuru kopā uzvarēja Eiropas spēlēs Baku, savukārt Egleskalns plāno atgriezties klasiskajā volejbolā. 

Lēmums par sadarbības pārtraukšanu pieņemts, jo dueta rezultāti neatbilda cerētajiem. Zemāka līmeņa turnīros uzvaras neizpalika, tomēr Pasaules tūres posmos rezultāti neļāva sasniegt pamatsacensības.

Pļaviņš atzina, ka ir grūti izcelt ko īpašu, kā abiem ar Egleskalnu pietrūka, lai rezultāti būtu labāki. "Tās drīzāk ir daudzas nianses, taču būtiskākais, ka mums pēc zaudējumu sērijas pietrūka ticības saviem spēkiem. Sezonu sākām ļoti apņēmīgi, taču, sekojot neveiksmēm, zaudējām arī ticību, ka varam nospēlēt labāk," LVF citēja Pļaviņu.

Pārmaiņas Pļaviņš uzskata par nepieciešamām, lai kaut ko mainītu un ķertos pie pēdējā salmiņa cerībā saglabāt olimpisko sapni kaut vai caur dalību Kontinentālā kausa izcīņā. "Tagad spēlēšu kopā ar Haraldu Regžu, kurš izteica vēlēšanos spēlēt kopā. Taču, kā mums ies, rādīs laiks, pirmajos turnīros varēs redzēt, kas ir kas. Augusta pirmajos datumos spēlēsim Eiropas čempionāta “Masters” posmā Šveicē, kur esam iekļuvuši pamatturnīrā,” paskaidroja Pļaviņš.

Savukārt Egleskalns sacīja, ka dzīvē tā mēdz gadīties, jo pludmales volejbola komanda ir smalks organisms un divi spēlētāji atsevišķi var būt labi, bet kopā viņiem spēle neiet. Egleskalns nav apvainojies par sadarbības pārtraukšanu, bet ir pateicīgs Pļaviņam un trenerim Aigaram Birzulim par piedāvāto iespēju.

"Esmu labi patrenējies, šobrīd uzkrājis labu sportisko formu un ticis vaļā no traumām. Protams, gribējās, lai rezultāti ir labāki un vēlējos aizbraukt uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kāds bija arī mūsu mērķis, taču ne vienmēr vēlmes sakrīt ar realitāti. Turpināšu spēlēt klasiskajā volejbolā, kur aģents jau strādā pie jaunas darbavietas meklēšanas,” savu nākotni iezīmēja Egleskalns.

Treneris Birzulis informēja, ka komanda trijatā izrunāja situāciju un nolēma sadarbību pārtraukt. Treneri neapmierināja volejbolistu rezultāti, tāpēc mēģināts meklēt risinājumu, jo spēle nevedās, kā bija plānots. "Mēs esam profesionāļi un jāsaprot, ka katram jādara tas, kas sanāk labāk. Tāpat nebūtu godīgi, ka šajā situācijā ciestu Egleskalna karjera klasiskajā volejbolā un viņš izkristu no aprites. Diemžēl Mārtiņa un Hermana sadarbība nerādīja, ka var īstenot tos mērķus, kuri tika nosprausti sākumā," atzina Birzulis.

Pļaviņš vismaz šosezon spēlēs kopā ar Regžu, jo iepriekš viņu sniegums vairākos turnīros kopā bijis ļoti daudzsološs. Nākamais turnīrs atjaunotajam duetam būs Eiropas čempionāta “Masters” posms Šveicē, pēc tam “Grand Slam” posmi Longbīčā (ASV) un Olštinā (Polija). Savukārt Regžas līdzšinējais pārinieks Armands Āboliņš nākamajos turnīros izmēģinās spēkus ar Aleksandru Soloveju, šāda situācija ir apspriesta un viņi jau ir aizvadījuši pirmo treniņu.

Šosezon Pļaviņš/Egleskalns Pasaules tūrē tikai pirmajā turnīrā – Fudžou “Open” (Ķīnā) - iekļuva pamatsacensībās, bet Lucernas “Open” netika pārvarēta valstu atlases kārta, kamēr Maskavas “Grand Slam”, Porečas, Stavangeras un Gštādas “Major” turnīros viņi nepārvarēja kvalifikāciju. Jūrmalas “Masters” turnīrā Pļaviņš/Egleskalns ieņēma 5. vietu, abi uzvarēja divos Latvijas čempionāta posmos Jūrmalā un Jēkabpilī, kā arī Austrumeiropas volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) posmā Maskavā, bet Viļņā viņi bija trešie. Pēdējais kopīgais turnīriem abiem bija nedēļas nogalē Latvijas čempionāta 4. posmā un “Saulkrastu kokteilī”, kur viņi dalīja 5. vietu.

Iepriekš par sadarbības pārtraukšanu paziņoja arī Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs, kuru rezultāti arī nebija tādi, kā cerēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Volejbols
Sports
Jaunākie
Interesanti