Latvijas volejbolisti uzvar Austriju pirmajā spēlē Eiropas līgā

Latvijas vīriešu volejbola izlase galvenā trenera Āvo Kēla debijā sestdien viesos Klāgenfurtē ar 3:1 (25:21, 21:25, 25:17, 25:22) uzvarēja Austrijas valstsvienību pirmajā spēlē Eiropas Sudraba līgas sezonā. Četru komandu grupā Latvijas volejbolistus gaida vēl piecas spēles.

Pēc Latvijas uzvarēta pirmā seta austrieši revanšējās, tomēr turpinājumā pārāki bija viesi.

Uzvaras punkta izspēle pirmajā setā

Efektīvāka darbība uzbrukumā ļāva Latvijas volejbolistiem savā labā noslēgt pirmo setu (25:21). Toma Švāna sistā bumba no austriešu bloka lidoja ārpus laukuma robežām.

Austrieši gūst uzvaras punktu otrajā setā

Tomēr austrieši nekavējās pierādīt, ka ar viņiem būs nopietni jārēķinās, un otrajā revanšējās.

Latvijas izlase nodrošina uzvaru trešajā setā

Daudz veiksmīgāk Latvijas izlase aizvadīja trešo setu, kura vidū nostiprinājās drošā vadībā.

Uzvaras punkts ceturtajā setā un mačā

Savukārt ceturtajā setā galotne izvērtās nervoza, tomēr Latvijas izlasei nervi izrādījās stiprāki.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs 23.maijā Daugavpilī pret Maķedoniju.

Eiropas līga ir sadalīta divos līmeņos - Latvija ir viena no astoņām valstīm, kas spēlē zemākas pakāpes Sudraba līgā. Grupas kārtā Latvijai būs jātiekas arī ar Maķedonijas un Kosovas izlasēm, ar katru pretinieku spēlējot gan mājās, gan viesos. Uz Sudraba līgas finālčetrinieka spēlēm jūnija vidū tiks apakšgrupas divas komandas, no kurām viena ar rīkotājas tiesībām būs Maķedonija.

Apakšgrupas spēles Latvijas izlase pabeigs 6.jūnijā Jelgavā pret Austriju. Dalību Eiropas līgā Latvijas izlasē uzskata par labu iespēju sagatavoties startam Eiropas čempionāta kvalifikācijā, kas sāksies augusta vidū. Latvija spēlēs vienā grupā ar Izraēlu un Igauniju.

Spēcīgākajā Eiropas Zelta līgā spēlēs trīs apakšgrupās sadalītas 12 izlases, savukārt elites valstsvienības sacenšas Pasaules līgā.