Pasaules kauss basketbolā - tagad! Studija ar Mārci Vītolu

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Latvijas čempionāts pludmales volejbolā "Depo Open 2023"

Pludmales volejbolisti Samoilovs/Šmēdiņš atvadu mačā izcīna Latvijas čempionu titulu. Spilgtākie mirkļi

Titulētais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien Jūrmalā sesto reizi karjerā izcīnīja Latvijas čempionu laurus. Čempioni aizvadīja pēdējo kopīgo turnīru mājās, jo Šmēdiņš ir apņēmies beigt pludmales volejbolista gaitas.

Čempionāta finālposmā ar pirmo numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš titula mačā trīs setos pārspēja Ardi Danielu Bedrīti/Artūru Rinkeviču - 2:1 (21:23, 23:21, 15:10).

Šmēdiņš pēc uzvaras intervijā atzina, ka emocijas padarīja spēles sākumu sarežģītāku, turklāt arī pretinieki rādīja labu sniegumu. Šmēdiņš neizslēdza, ka kādreiz mājās ar Samoilovu vēl varētu kopā uzspēlēt, bet tā vairs nebūs tāda ilgstoša profesionālā sadarbība, kā līdz šim. Pašreizējā sistēma pludmales volejbolā neatstāj būtiskas iespējas spēlēt augstā starptautiskā līmenī, atzina Šmēdiņš. Viņš pateicās Samoilovam par veiksmīgu sadarbību daudzu gadu garumā.

Saruna ar Jāni Šmēdiņu un Aleksandru Samoilovu

Savukārt Samoilovs uzsvēra, ka būtu bijis bēdīgi tik nozīmīgā noslēguma spēlē piedzīvot zaudējumu. Līdzšinējos gados pludmales volejbolā ir pierasts uzvarēt, un psiholoģiski ir grūti samierināties ar zaudējumiem, kas kļūst arvien biežāki, atzina Samoilovs. Viņš sekos sava tēva un trenera Genādija Samoilova vēlmēm, apvienojot laukumā spēkus ar brāli Mihailu. Aleksandrs vēlas pavilkt un atbalstīt brāli, lai viņš pludmales volejbolā nepazūd. Aleksandrs arī pateicās faniem, kas deva dzinēju duetam spēlēt 11 gadus kopā.

Finālā Samoilovs/Šmēdiņš pirmā seta sākumā nonāca zaudētājos 1:5 un arvien bija iedzinējos, līdz galotnē no 17:20 spēja panākt izlīdzinājumu. Tomēr Bedrīša veiksmīgā darbība blokā palīdzēja viņa pārstāvētajam duetam gūt uzvaru setā 23:21. Arī otrajā setā neliels pārsvars arvien bija Bedrītim/Rinkevičam, līdz seta vidū vadību ar 12:11 pārņēma viņu pretinieki. Bedrītis/Rinkevičs spēja seta galotnē rezultātu līdzsvarot un savā servē tikt pie divām mačbumbām, kas gan palika nerealizētas, un izšķirošo pārsvaru 23:21 nodrošināja Samoilovs/Šmēdiņš.

Izšķirošajā trešajā setā cīņa ritēja punkts punktā, līdz Šmēdiņa bloks palīdzēja favorītiem panākt noteicošu 13:10 pārsvaru.

Čempionāta laureātu apbalvošana

Pirmo reizi par Latvijas čempionēm sievietēm kļuva galvenās favorītes Varvara Brailko/Deniela Konstantinova, kam stabilāks sniegums sieviešu finālā palīdzēja tikt pie pašmāju zelta. Brailko/Konstantinova titula mačā ar 2:0 (21:19, 21:18) uzveica Luīzi Annu Skrastiņu/Martu Ozoliņu.

Finālspēles sievietēm epizodes

Brailko pēc uzvaras atzina, ka spēles pret Skrastiņu/Ozoliņu allaž izvēršas spraigas, bet šajā mačā izdevās uzvarēt. Sieviešu volejbolā lielas rezultāta svārstības spēlē nav retums, tomēr Brailko bija pārliecināta, ka uzvaru izdosies nodrošināt divos setos. Savukārt Konstantinova sacīja, ka pašu pieļautu kļūdu dēļ spēle izvērtās spraigāka, bet cīņas gaitā pamazām visu izdevās salikt pa vietām.

Saruna ar Varvaru Brailko/Denielu Konstantinovu

Par bronzas laureātiem kungiem kļuva jaunie pludmales volejbolisti Toms Emīls Liepa/Ernests Puškundzis, kuri spēlē par 3. vietu ar 2:1 (16:21, 21:16, 16:14) uzvarēja pieredzējušos Arni Reliņu/Rinaldu Aišpuru.

Spēles par 3. vietu vīriešiem epizodes

Puškundzis pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka abi ar Liepu kā mačā jaunāks pāris devās laukumā ar domu, ka nav ko zaudēt pret pieredzējušiem pretiniekiem. Savukārt Liepa piebilda, ka duets ar katru turnīru paliek arvien labāk, un medaļa pašu mājās būs stimuls profesionālās tūres posmā.

Saruna ar Tomu Emīlu Liepu/Ernestu Puškundzi

Spēlē par bronzu sievietēm Beāte Liepājniece/Annija Ozoliņa ar 2:0 (21:14, 23:21) uzveica Amandu Reguti/Līvu Solu.

Spēles par 3. vietu sievietēm epizodes

Ozoliņa pēc bronzas fināla intervijā Latvijas Televīzijā priecājās par dueta pirmo medaļu Latvijas čempionātos. Viņa atzina, ka sezonu duets sāka nepārliecinoši, bet turpinājums jau izvērtās labāks un ļauj cerīgāk raudzīties nākotnē. Savukārt Liepājniece piebilda, ka veikumu Latvijas čempionātā ietekmēja lielais nogurums pēc nesenās dalības profesionālās pludmales volejbola tūres posmā Austrijā.

Saruna ar Beāti Liepājnieci/Anniju Ozoliņu

Samoilovs/Šmēdiņš pusfinālā ar 2:0 (21:10, 21:13) bija pārāki par Reliņu/Aišpuru, turpretim Bedrītis/Rinkevičs ar 2:0 (21:11, 21:18) uzveica Liepu/Puškundzi.

Sievietēm pusfinālos Brailko/Konstantinova ar 2:0 (21:19, 21:13) uzvarēja Reguti/Solu, savukārt Skrastiņa/Ozoliņa ar 2:1 (21:10, 13:21, 15:11) bija pārākas par Liepājnieci/Ozoliņu.

Latvijas čempionāta pirmajos trijos posmos varēja iesaistīties arī ārzemju pludmales volejbolisti, bet medaļas Jūrmalā dalīja tikai pašmāju dueti.