Vieglatlētikā ignorēs arbitrāžas aicinājumu, testosterona normu ieviesīs arī 1500 metros

Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) nekavēsies ieviest pieļaujamā testosterona līmeņa kontroli sievietēm arī 1500 metru skrējienā, lai gan Starptautiskā Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) aicināja to nedarīt, ceturtdien informēja aģentūra AP. 

CAS trešdien atzina par pamatotu IAAF plānu ieviest maksimāli pieļaujamo testosterona līmeni skrējēju organismā vairākās citās distancēs, bet aicināja neattiecināt jaunos noteikumus, kas stāsies spēkā 8.maijā, uz 1500 metru distanci. CAS norādīja, ka nav pietiekamu pierādījumu, lai maksimāli pieļaujamo testosterona normu sievietēm ieviestu arī 1500 metru skrējienā. Tiesa aicināja IAAF līdz plašāku pierādījumu iesniegšanai atturēties no jauno noteikumu ieviešanu 1500 metros.

Tomēr IAAF prezidents Sebastjans Ko ceturtdien preses konferencē paziņoja, ka CAS ieteikumu neievēros. Viņš pateicās tiesai par pieņemto lēmumu, bet atbildēja tikai uz diviem jautājumiem par IAAF jaunajiem noteikumiem, kas pasaulē raisīja neviennozīmīgu vērtējumu. 

CAS trešdien noraidīja olimpiskās čempiones Dienvidāfrikas skrējējas Kasteras Semenjas apelāciju par IAAF noteikumiem. Pēc tiesas lēmuma Semenja pauda pārliecību, ka IAAF vēršas individuāli pret viņu. Semenja lielākos panākumus ir guvusi 800 metru skrējienā, bet pēdējā laikā vairāk pievērsās arī 1500 metru distancei. 

Semenjai atliks vai nu pakļauties IAAF prasībām un medicīniski samazināt testosterona līmeni organismā, vai turpināt skrējējas karjeru kādā garākā distancē. Par saviem nodomiem 28 gadus vecā sportiste vēl nav informējusi. 

Pēdējo reizi pirms jauno noteikumu ieviešanas Semenja 800 metru skrējienā startēs piektdien Dimanta līgas posmā Dohā. Turpat dalībnieku vidū būs arī Burundi skrējēja Fransīne Nijonsaba - vēl viena sportiste, kuru ietekmēs IAAF jaunie noteikumi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti