Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Lasmanis 3x3 basketbolā gatavojas debijai "Big 3" līgā Amerikā

Vieglatlētei Ikauniecei pirmās sacensības pēc trīs gadu pauzes mazliet bailīgas

Vieglatlēte Ikauniece pēc atgriešanās daudzcīņā: Galvenais bija nocīnīties līdz galam un parādīt raksturiņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Laura Ikauniece nedēļas nogalē Austrijā, Gecisā, startēja pirmajās sacensībās daudzcīņā pēc gandrīz trīs gadu pauzes, tādēļ savainojumus ilgstoši dziedējušajai vieglatlētei sajūtas nebija drošas un lielākajā daļā disciplīnu līdz personiskajiem rekordiem vēl pietrūka gana daudz.

Ikauniece Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" pastāstīja, ka sajūtas bija visādas. Fiziskā slodze sarežģījumus Laurai neradīja, bet psiholoģiski sportistei bija ļoti grūti apzināties, ka viņa nav tādā formā, kā pirms veselības problēmām. Uz atgriešanās reizē iespēto Ikauniece kopumā cenšas skatīties pozitīvi un mazliet lepojas ar sevi, jo nenobijās atgriezties spēcīgā konkurencē. 

Septiņcīņas pirmajā disciplīnā – 100 metru barjerskrējienā – Ikauniece no zemā starta 10 barjeras veica pirmo reizi kopš sāktās rehabilitācijas, tādēļ jutās mazliet bailīgi. 

"Nezināju, ko sagaidīt, un treniņos 10 barjeras arī nebiju skrējusi. Biju piecas [barjeras] mēģinājusi," pastāstīja vieglatlēte.

Trīs mēnešus Lauru nomoka sāpīgs Ahileja cīpslas iekaisums, kas liedz trenēties skriešanā. Tādēļ

disciplīnās, kur skriešanai ir liela nozīme, Ikauniece krietni atpalika no saviem labākajiem rezultātiem. Arī tāllēkšanas sektorā viņa startēja pirmo reizi kopš ceļgala operācijām. 

Sportiste paskaidroja, ka treniņos nedrīkstēja veikt lēcienus, tādēļ sacensībās pietrūka eksplozivitātes, ko pilnībā nevar aizstāt ar treniņiem svaru zālē. Laura jūt, ka ir nedaudz izstīdzējusi un kļuvusi viegliņa, tādēļ grib mazliet pieaudzēt muskuļu masu. 

Apmierināta ar paveikto Laura ir lodes grūšanā un šķēpmešanā – disciplīnās, kurās viņa varēja pilnvērtīgāk trenēties arī rehabilitācijas posmā. Vecās Lauras līmenī  – tā sportiste novērtēja rezultātus lodes grūšanā un šķēpmešanā.

"Diezgan labi bija. Tagad tikai jātrenējas un soli pa solītim jāiet uz priekšu," atgriešanās sacensībās paveikto rezumēja Ikauniece.

Lauras Ikaunieces rezultāti
Lauras Ikaunieces rezultāti

Gecisā 2017. gadā Laura sasniedza personisko rekordu septiņcīņā, pārsniedzot 6800 punktu atzīmi. Iepriekšējās sacensības septiņcīņā Laura aizvadīja 2019. gada jūnijā Francijā, ar 6518 punktiem sasniedzot atzīstamu rezultātu. Šoreiz Laurai rezultāts Gecisā loģiski ir pieticīgāks – 6031 punkts. Viņas tuvākais mērķis – Eiropas čempionāta normatīvs – ir 6250 punktu vērtē.

Ikauniece pēc starta Gecisā bija plānojusi atpūtu, bet, tā kā normatīvu neizdevās sasniegt, nākamās sacensības viņai būs Latvijas čempionāts daudzcīņā,

kas 11. un 12. jūnijā risināsies Valmierā. Pamatuzdevums būs izpildīt Eiropas čempionāta normatīvu, bet, ja tas neizdodas, jāuzvar sacensībās, lai krātu punktus pasaules rangā.

Laura pēc trim ceļgala operācijām pērn atteicās no dalības Tokijas olimpiskajās spēlēs, bet cerības saista ar 2022. gadu, kad vasarā notiks gan pasaules, gan Eiropas čempionāts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti