Vieglatlētikas savienības šefs: Daudzcīņniece Ikauniece par atgriešanos lems pēc pilnas rehabilitācijas

Par Latvijas gada labāko sportisti divkārt atzītajai Laurai Ikauniecei karjeras gaitas sarežģīja vairākas operācijas, un vieglatlēte arvien turpina rehabilitāciju. Daudzcīņniece tikai pēc pilnīgas atlabšanas pieņems lēmumu par saviem nākotnes plāniem un iespējām atgriezties sporta apritē, Latvijas Radio pastāstīja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs. 

Ikauniece arvien dzīvo Tallinā, rehabilitācijas procesā konsultējoties ar fizioterapeitiem un ārstiem, kā arī veicot ārstnieciskas manipulācijas. Kopš septembra sportistei vairs nav vajadzīgi kruķi, tomēr trenēties pagaidām viņa nevar. Ar stingru atbildi par saviem nākotnes plāniem tikko slimības lapu noslēgusī Ikauniece nesteidzas, un Miļkevičs atzina, ka sarunā ar 31 gadu veco sportisti tas arī netika īsti apspriests. 

Dmitrijs Miļkevičs par vieglatlētes Lauras Ikaunieces situāciju
00:00 / 03:20
Lejuplādēt

"Laura saka, ka viņa grib šoreiz nesasteidzot iziet kārtīgi to [rehabilitācijas] procesu, visu apkopot un tad skatīties. Ja ir luste un vēlme un viss sanāk, tad varbūt atgriezties. To viņa iepriekš ir teikusi," pastāstīja Miļkevičs. "Skatīsimies, kā viņai iet. Protams, ļoti, ļoti žēl, ka tā viss sanāca, tiešām talants ir milzīgs, potenciāls bija liels."

Tādējādi nākotnes vīzija par Ikaunieces gaitām sportā pagaidām neskaidra – viss būs atkarīgs no vieglatlētes rehabilitācijas rezultāta un pašsajūtas. Ikauniecei jau iepriekš ir nācies piedzīvot rūgtus brīžus, kad rehabilitācijas gaitā šķita, ka viņa varētu paspēt atlabt līdz Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet cerības nepiepildījās. 

Pērn novembrī Ikauniecei veica jau ceturto operāciju kopš 2020. gada.

2022. gadā viņa atgriezās sacensībās, neveiksmīgi mēģinot kvalificēties pasaules un Eiropas čempionātam. 

Ikauniece 2015. gadā izcīnīja bronzas medaļu pasaules čempionātā, 2012. gadā kļuva par Eiropas vicečempioni, bet 2016. gadā Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Latvijas rekordiste ierindojās uzreiz aiz pjedestāla. Par Latvijas labāko sportisti Lauru atzina 2015. un 2016. gadā. 

Miļkevičs gan uzsvēra, ka Latvijas vieglatlētikā ir arī jauni talanti, kas šovasar sasniedza labus rezultātus pasaules čempionātā, veiksmīgi startējot šķēpmetējām un skrējējai Agatei Caunei. Latvijas vieglatlētikā Miļkevičs saskata jaunus talantus, tostarp daudzcīņā, kur uz dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs nopietni varētu pretendēt ASV studējošā Kristīne Blaževiča.

Cerības uz panākumiem daudzcīņā Miļkevičam vairo pāris jauno treneru, kuri savu disciplīnu arvien uztur labā līmenī. LVS ģenerālsekretāru priecē, ka jaunās paaudzes treneri neaiziet visi tikai uz fizisko sagatavotību, kur varētu vairāk nopelnīt. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti