Dienas ziņas

Portugālē izsludina trauksmes stāvokli mežu ugunsgrēku dēļ

Dienas ziņas

Ticīgo svētkiem Aglonā būs stingras drošības prasības

Sveic šķēpmetēju Daini Kūlu

Šķēpmetēju Kūlu sveic olimpiskās zelta medaļas izcīnīšanas 40. gadskārtā

Viena no sava laika Latvijas šķēpmešanas zvaigznēm bija ventspilnieks Dainis Kūla, un tieši 27.jūlijā aprit 40 gadi, kopš viņš Maskavā nopietnā konkurencē izcīnīja olimpisko zeltu. Sporta dzīves lietpratēji un entuziasti pirmdien pulcējās Livonijas ordeņa pilī, lai godinātu šķēpmetēju un viņa ilggadējo treneri un draugu Māri Grīvu.    

Visaugstākās virsotnes sportā iespējams sasniegt tikai ar neatlaidīgu darbu, atdodot treniņos visu enerģiju un uzstādot nopietnus mērķus. Kūla pastāstīja, ka startējot vairs nav laika domāt par rezultātu.

"Tajā brīdī, kad startē, tu nedomā ne par vietu, ne par rezultātu, neko. Tu vienkārši centies izpildīt maksimāli tehnisko izpildījumu, lai sasniegtu augstvērtīgu rezultātu," paskaidroja olimpiskais čempions. "Kamēr nav pēdējais metiens visiem beidzies, tikmēr nezini, kādā vietā tu būsi."

Kūla neslēpj, ka pašlaik par emocijām runāt ir grūti, jo tik daudz gadu jau pagājis. Pilnīgi citas sajūtas viņam bija pēc uzvaras 21 gada vecumā Maskavas olimpiskajā stadionā. "Bet nu emocijas ir tās, ka esi izcīnījis Latvijai zelta medaļu," piebilda sporta veterāns.

Olimpiskais medaļnieks saskata, ka mūsdienās jaunajiem sportistiem nodrošina nesalīdzināmi labākus treniņu apstākļu un jāprot vien izmantot visas iespējas. "Nevar salīdzināt tās lietas, kas ir šobrīd, kādas ir iespējas jaunajiem sportistiem. Mums nebija tādas iespējas, jo manēžas nebija speciālās, kur iekšā var skriet. Mums bija tā saucamais „zirgu stallis”, tajā vietā mēs trenējāmies. Faktiski visa mana jaunība pagāja šeit, stadionā."

Kūlas treneris Māris Grīva pastāstīja, ka pirms 40 gadiem viss šķitis ļoti ikdienišķi un valdīja sajūta, ka citādāk nemaz nevarēja būt. Spilgtākas sajūtas Grīvam raisīja iesaistīto dalībnieku pulcēšanās jubilejas reizē jau mūsdienās.

Olimpiskajās spēlēs Maskavā 1980.gadā sudraba medaļu izcīnīja pašreizējais Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Žoržs Tikmers, startējot akadēmiskajā airēšanā četriniekā ar stūrmani.

Tikmers uzsvēra, ka 40 gadi ir pagājuši ļoti ātri, bet emocijas un atmiņas arvien ir dzīvas. "Līdzīgi kā Dainis, tā arī es – mēs piedalījāmies vienā komandā, cīnījāmies par olimpiskā čempiona titulu un abi atbraucām mājās uz Latviju ar medaļām. Dainis ar olimpisko zeltu, es un mani draugi un komandas biedri – ar olimpisko sudrabu," teica Tikmers.

Svinīgajā pasākumā Latvijas Šķēpmetēju kluba prezidents Gints Palameiks izteica cerību, ka Daiņa Kūlas pirms 40 gadiem izcīnītā godalga nepaliks olimpiādē vienīgā zelta medaļa šķēpmešanā Latvijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti