«Rīgas kausu» izcīņā augstākā līmeņa konkurenci gaida tāllēkšanā

Tradicionālajā "Rīgas kausu" izcīņā vieglatlētikā ceturtdien "Daugavas" stadionā startam ir pieteikti 25 valstu 130 sportisti, bet īpaši augsta līmeņa konkurence būs tāllēkšanā, žurnālistiem pastāstīja sacensību direktors Mārtiņš Začests. Kā sacensību lielāko zvaigzni organizatori pieteica divkārtējo pasaules čempionu tāllēkšanā telpās brazīlieti Mauro da Silvu.

Tāda līmeņa sportista kā da Silvas starts Rīgā ir retums, tādēļ līdzjutējiem būs lieliska iespēja klātienē redzēt izcilu vieglatlētu, uzsvēra Začests. Ar da Silvu konkurēs arī Jānis Leitis, kura personiskais rekords ir tuvu astoņiem metriem (7,98 metri), savukārt labākais Latvijas tāllēcējs Elvijs Misāns neliela savainojuma dēļ sacensības izlaidīs, lai neriskētu ar smagāku traumu, teica Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis. Viņš cer, ka Rīgā pašmāju sportistiem izdosies izpildīt kvalifikācijas normatīvus startam augstākā līmeņa starptautiskās sacensībās.

Augsta līmeņa sportistes pulcēsies arī tāllēkšanas sektorā sievietēm, kur startēs gan Latvijas rekordiste telpās Aiga Grabuste, gan Eiropas U-23 čempionātā sudraba medaļu ieguvusī Ukrainas vieglatlēte Krisatina Grišutina.

Citu sacensību dēļ starts "Rīgas kausos" ies secen vairākiem spēcīgiem Latvijas vieglatlētiem, informēja Zālītis. Laura Ikauniece-Admidiņa gatavojas startam prestižās daudzcīņas sacensībās Gecisā, Austrijā, savukārt šķēpmetēji Madara Palameika un Zigismunds Sirmais pošas uz komercsacensībām ASV.

Šķēpmešanā mājinieki lielākās cerības varēs saistīt ar Sintu Ozoliņu un Līnu Mūzi, kā arī Rolandu Štrobinderu, Aināru Kovalu un Gati Čakšu vīriešu konkurencē. Vīriešiem šķēpa mešanā iespaidīgs personiskais rekords ir arī Universiādes čempionam turkam Fatiham Avanam - 85,62 metri.

Gadu gaitā "Rīgas kausu" izcīņa ir ieguvusi labu reputāciju sportistu vidē un tas palīdz piesaistīt laba līmeņa vieglatlētus, sacīja Začests. Viņš gan atturējās nosaukt izmaksas, kas saistītas ar da Silvas pieaicināšanu, taču paskaidroja, ka augsta līmeņa sportistiem jāsedz liela daļa izdevumu un nepieciešama arī starta nauda.

“Rīgas kausus" izcīnīs sešās disciplīnās - šķēpa mešanā sievietēm un vīriešiem, 200 metru skrējienā un tāllēkšanā sievietēm, kā arī lodes grūšanā un tāllēkšanā vīriešiem. Kopumā sacensības notiks 15 disciplīnās un visi uzvarētāji saņems naudas balvas, bet pieci sacensību uzvarētāji ar augstvērtīgāko rezultātu, ko noteiks pēc vieglatlētikas disciplīnu salīdzinošajām punktu tabulām, nopelnīs papildu prēmijas.

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks pauda cerību, ka sacensību izaugsme arvien turpināsies un tuvosies Ziemeļvalstu reģiona augstākajam līmenim. Pašvaldība ir gatava arī lielākam ieguldījumam, ja sacensību līmenis pieaugs, bet šogad Rīgas domes ieguldījums "Rīgas kausu" norisē ir 56 000 eiro. 

LVS prezidents Zālītis paskaidroja, ka "Rīgas kausu" līmeņa sacensību sarīkošanai nepieciešami 70 līdz 100 tūkstoši eiro, bet nākamajā līmenī jārēķinās ar pusotrtik lielāku summu. Savukārt Dimanta līgas sacensībām izdevumi ir trīs miljoni eiro, sacīja Zālītis.

Lai sarīkotu augstāka līmeņa sacensības, nepieciešams arī attiecīgas kvalitātes stadions, un Ameriks uzskata, ka līdz 2020.gadam "Daugavas" stadions būs sakārtots pienācīgā līmenī. Atbalstot vieglatlētikas sacensības, pašvaldības mērķis ir atgriezt Rīgas vārdu starptautiskā sporta apritē, uzsvēra Ameriks.

"Rīgas kausu" izcīņu šogad apmeklēs pasaules vieglatlētikas leģenda Sergejs Bubka, kurš ir Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) viceprezidents un nākamajās vēlēšanās pretendēs uz prezidenta amatu. 

Sacensībās paredzēts arī paralimpiskais 100 metru skrējiens neredzīgiem sportistiem ar pavadoni un vājredzīgiem sportistiem, kā arī 4x200 metru stafetes skrējiens Rīgas skolēniem. Arī šogad sacensības atklās nu jau tradicionālais vieglatlētikas zvaigžņu bērnu skrējiens.

"Rīgas kausu" izcīņu rīko Rīgas dome un Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Latvijas Vieglatlētikas savienību un atbalstītājiem. Ieeja sacensībās līdzjutējiem būs bezmaksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti