Pasaules vieglatlētikas šefs: Sacensību rīkošanā organizatoriem jāpieņem arī neatkarīgi lēmumi

Starptautiskās vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" prezidents Sebastjans Ko ir pārliecināts par nepieciešamību sākt rīkot sacensības arī koronavīrusa pandēmijas apstākļos, ne vienmēr paļaujoties tikai uz varas iestāžu rīkojumiem, sestdien vēstīja aģentūra AFP. 

Bijušais izcilais vieglatlēts Ko atzina, ka daudzi sporta vadītāji ir vīlušies par nebeidzamajiem ierobežojumiem un varētu vērsties pret tiem, lai atgūtu iespējas rīkot augsta līmeņa sacensības. 

"Mums jāvadās pēc valdību, WHO [Pasaules Veselības organizācijas] un vietējo struktūru ieteikumiem, taču mums arī jālemj pašiem un jāpieņem saprātīgi kompromisi," Indijas televīzijā WION teica 63 gadus vecais Ko. "Var būt brīdis, kad sporta veidā nolemj, ka ir gatavi rīkot pasākumus pat gadījumā, ja ne vienmēr šīs iestādes tam piekrīt. Mēs izrādīsim respektu, taču mums jāpieņem arī savi lēmumi mūsu sporta un sportistu interesēs."

Sacīkšu direktoriem būs pašiem jāpieņem radoši un inovatīvi lēmumi, kā droši bez infekcijas riska nogādāt sportistus uz sacensībām, sacīja Ko. Viņš atzina, ka pats kā bijušais sportists apzinās atlētu sajūtas situācijā, kad viņiem norāda tikai trenēties bez sacensībām. Tādēļ "World Athletics" grib nodrošināt sportistiem iespēju sacensties.

Vieglatlētiem galvenais sezonas starts - Tokijas olimpiskās spēles - ir pārceltas uz 2021.gadu. Savukārt Dimanta līga sāksies ne agrāk kā augustā un noslēgsies oktobrī.

Ko pauda cerību, ka pandēmija tiks ierobežota un Tokijas olimpiskās spēles notiks. Viņš arī kritizēja speciālistus par dažādajiem pieņēmumiem, apcerot iespējas rīkot olimpiskās spēles, lai gan līdz tām vēl ir vairāk nekā gads. 

"Spekulācijas par kaut ko, kas ir vairāk nekā gada attālumā, nepalīdz," teica Ko. "Mēs cenšamies sportistiem sniegt kādu skaidrību par kalendāru, bet zinātnieku un medicīnas speciālistu spekulācijas nepalīdz."

Atsevišķās disciplīnās ar augstāku inficēšanās risku, piemēram, stafetēs, vieglatlētikā spēs atrast risinājumus, lai sacensības aizvadītu droši, piebilda Ko.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti