IAAF saglabā Krievijas vieglatlētikas diskvalifikāciju

Krievijas Vieglatlētikas federācija arī turpmāk paliks diskvalificēta, jo nav izpildījusi visus nosacījumus, lai atgūtu starptautisko atzīšanu, svētdien paziņoja Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF).

Krievija ir diskvalificēta kopš 2015.gada beigām, kad izskanēja pirmais Ričarda Maklarena ziņojums par valsts sponsorētu dopinga programmu. Šī iemesla dēļ Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā startēja tikai viena Krievijas sportiste, kura sacentās zem neitrālā karoga.

Kā pavēstījusi IAAF, no pieciem nosacījumiem izpildīts tikai viens, divi izpildīti daļēji, bet divi nav izpildīti nemaz. Vistālāk Krievija pašlaik ir ar Maklarena ziņojuma publisku atzīšanu, kā arī Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbības atjaunošanu.

Kā ziņots, Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) pagājušajā nedēļā noraidīja RUSADA pieteikumu atjaunot tās darbību. Tas raisīja spekulācijas, ka šī valsts varētu tikt diskvalificēta no 2018.gada Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, bet par to oficiāls lēmums tiks paziņots 5.decembrī.

Arī WADA kā vienu no galvenajiem iemesliem nosauca Krievija atteikšanos atzīt, ka sponsorējusi valsts dopinga sistēmu, ko izpētīja kanādiešu jurista Ričarda Maklarena vadītā WADA neatkarīgā izmeklēšanas komisijas.

2016.gadā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ignorēja WADA aicinājumus diskvalificēt Krieviju no Riodežaneiro Vasaras olimpiskajām spēlēm, atstājot lēmumu pieņemšanu katras individuālās sporta veida federācijas rokās.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti