ASV vieglatlēte Maklaflina labo pasaules rekordu 400 metru barjerskrējienā

Pirmo pasaules rekordu ASV notiekošajā pasaules čempionātā vieglatlētikā piektdien sarūpēja mājiniece Sidnija Maklaflina, kļūstot par pirmo sievieti, kas 400 metru barjerskrējienā distanci veica ātrāk nekā 51 sekundē.

Tokijas olimpisko spēļu čempione Maklaflina finālā triumfēja ar rezultātu 50,68 sekundes, pirms mēneša pašas sasniegto iepriekšējo pasaules rekordu labojot par 0,73 sekundēm. Pasaules rekordu 22 gadus vecā sportiste laboja ceturto reizi pēdējos 13 mēnešos.

Kopš 2021.gada jūnija Maklaflina pasaules rekordu ir sadeldējusi no 52,16 sekundēm līdz 50,68 sekundēm. Viņa arī kļuva par jaunāko sportisti sieviešu vieglatlētikā, kam disciplīnā pieder trīs lielākie sasniegumi - olimpiskais zelts, pasaules čempiones lauri un pasaules rekords.

Fināls 400 metru barjerskrējienā sievietēm

Sudraba laureāte Nīderlandes skrējēja Femke Bola mērķa līniju šķērsoja 1,59 sekundes pēc Maklaflinas, turpretim bronzas medaļniece Dalila Muhamada čempionei un savai tautietei zaudēja 2,45 sekundes.

Maklaflina pasaules čempionātā vēl var papildināt zelta krājumu 4x400 metru stafetē.

Pasaules rekords Maklaflinai nodrošināja rīkotāju 100 000 dolāru naudas balvu papildus 70 000 dolāru prēmijai par uzvaru.

Savukārt Bahamu salu skrējēja Šonija Millere-Uibo uzvarēja 400 metru skrējienā sievietēm,

finišu sasniedzot pēc 49,11 sekundēm, kas ir sezonā labākais rezultāts pasaulē. Millere-Uibo ir divkārtēja olimpiskā čempione, bet pasaules meistarsacīkstēs zeltu viņa ieguva pirmoreiz.

Fināls 400 metru skrējienā sievietēm

Sudraba medaļu nopelnīja dominikāniete Merileidija Paulino, no uzvarētājas atpaliekot 0,49 sekundes, bet bronzu nodrošināja Barbadosas sprintere Sada Viljamsa, kuru no čempiones šķīra 0,64 sekundes. Jau vēstīts, ka Gunta Vaičule priekšsacīkstēs 400 metru distancē ieguva 25.vietu.

Vīriešiem 400 metros par pasaules čempionu pirmo reizi kļuva amerikānis Maikls Normans

ar rezultātu 44,29 sekundes. Grenādas skrējējs Kirani Džeimss bija 0,19 sekundes lēnāks un ieguva sudrabu, savukārt brits Metjū Hadsons-Smits no Normana atpalika 0,37 sekundes un kļuva par bronzas laureātu.

Fināls 400 metru skrējienā vīriešiem

Jau vēstīts, ka šķēpmešanā sievietēm piektdien 6.vietu izcīnīja Līna Mūze, bet uzvaru otrajā pasaules čempionātā pēc kārtas nodrošināja austrāliete Kelsija Lī-Barbere.

Pasaules čempionāts Jūdžinā ilgs līdz svētdienai, piedaloties apmēram 1900 vieglatlētiem no 192 valstīm un teritorijām.