Etiopiete Beriso Šankule maratonā izcīna zelta medaļu pasaules čempionātā

Etiopijas skrējēja Amane Beriso Šankule sestdien Budapeštā pirmoreiz izcīnīja pasaules čempiones titulu maratonā.

Beriso Šankule finišēja pēc divām stundām, 24 minūtēm un 23 sekundēm. Zelta medaļnieces iepriekš lielākais panākums bija šogad izcīnītie vicečempiones lauri Bostonas maratonā.

Sudrabu nodrošināja 11 sekundes lēnākā uzvarētājas tautiete Gotitoma Gebreselase, kura pasaules čempionātā palika nepārspēta pērn. Savukārt bronzas godalgu izcīnīja Marokas skrējēja Fatima Ezahra Gardadi, no čempiones atpaliekot 54 sekundes.

Vēlāk sestdien rīta sesijā sacensības turpinās desmitcīņnieki, kā arī priekšsacīkstes lodes grūšanā aizvadīs sievietes. Sacensības tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.

Savukārt vakarā 5000 metru skrējiena finālā plkst. 21.50 startēs Agate Caune.

Vakara sesijā medaļas sadalīs medaļas vēl sešās disciplīnās - 800 metru skrējienā, desmitcīņā un kārtslēkšanā vīriešiem, kā arī lodes grūšanā sievietēm, bet 4x100 metru stafetē kļūs zināmi čempioni gan kungiem, gan dāmām.

Pasaules čempionāts Ungārijas galvaspilsētā noslēgsies svētdien, 27. augustā.