Pasaules čempionātā vieglatlētikā pārsteigumu sagādā diska metēja Tausaga. Dienas galvenie notikumi

Budapeštā turpinās pasaules čempionāts vieglatlētikā. Otrdien tika sadalīti četri medaļu komplekti – augstlēkšanā vīriešiem, diska mešanā sievietēm, 1500 metru skrējienā sievietēm un 3000 metru šķēršļu distancē vīriešiem.

Diska mešanā sievietēm negaidīts rezultāts – par pasaules čempioni tika kronēta ASV sportiste Laulauga Tausaga, kura priekšpēdējā mēģinājumā disku raidīja 69,49 metrus tālu, sasniedzot savu personisko rekordu. Sudraba medaļu izcīnīja čempiones tautiete Valērija Ollmena (69,23 metri), bet bronzu – ķīniete Bina Fenga (68,20 metri).

Tausagas uzvaras metiens

1500 metru skrējienā dāmu konkurencē konkurentēm neaizsniedzama bija kenijiete Feita Kipjegona, kura distanci veica 3 minūtēs un 54,87 sekundēs. Sudrabu kaldināja etiopiete Derible Velteji (3:55.69), bet bronzu – Nīderlandi pārstāvošā Sifana Hasana (3:56.00).

Uzvarētājas finiša taisnē 1500 metru distancē

3000 metru šķēršļu skrējienā vīriešiem par pasaules čempionu otru reizi pēc kārtas kļuva marokānis Sofjans El Bakali, kurš finišēja astoņās minūtēs un 3,53 sekundēs. Sudrabs etiopietim Lameham Girmam (8:05.44), bet bronza – kenijietim Abrahamam Kibivotam (8:11.98).

Sofjans El Bakali izcīna pasaules čempiona titulu 3000 metru šķēršļu skrējienā

Aizraujošā cīņā par pasaules čempionu augstlēkšana kļuva Itālijas sportists Džanmarko Tamberi, ar pirmo mēģinājumu pārvarot latiņu 2,36 metru augstumā.  Sudrabs amerikāņim Džuvonam Herisonam (2,36 metri), bet bronza – Kataras atlētam Mutazam Esam Baršimam (2,33 metri).

Džanmarko Tamberi kļūst par čempionu augstlēkšanā

Latvijas vieglatlētiem nākamie starti būs trešdien, kad rīta sesijā kvalifikācijā šķēpmešanā dalībnieču vidū būs Līna Mūze-Sirmā un Anete Kociņa, savukārt vakarā priekšsacīkstēs trīssoļlēkšanā startēs Rūta Kate Lasmane, bet skrējēja Agate Caune cīnīsies par iekļūšanu finālā 5000 metru distancē.

Pasaules čempionāts Ungārijas galvaspilsētā ilgs līdz svētdienai, 27. augustam.