Francijas atklātā tenisa čempionāta pusfināla spēlē ceturtdien Latvijas tenisiste Jeļena Ostapenko ar 3-6 piekāpās šveicietei Tīmea Bačinski. Kura no dzimšanas dienas gaviļniecēm uzvarēs šajā svarīgajā spēlē, noskaidrosies trešajā setā.

Abas tenisistes, kuras līdz šim nebija aizvadījušas savstarpējas spēles, otro setu iesāka līdzvērtīgi. Pēc diviem geimiem jau bija 1-1.

Ostapenko panāk 1-1

Piektajā geimā Ostapenko izvirzījās vadībā, pārspējot Šveices tenisisti jau ar 3-2, bet sestajā Bačinski spēja izlīdzināt rezultātu 3-3.

Ostapenko uzvar trešo geimu

Septītajā geimā iesākumā vadībā bija Ostapenko, taču pašas pieļautās kļūdas, kā rezultātā zaudēts geims, rezultātam kļūstot 3-4.

Pēdējā izspēle septītajā geimā

Pēdējā izspēle astotajā geimā

Astotajā geimā veiksme bija Bačinski pusē, un Jeļenai šajā diemžēl zaudējums.

Ostapenko piekāpjas Bačinski ar 3-6

Pirmajā setā Ostapenko uzvarēja ar 7-6.

Šobrīd Ostapenko pasaules rangā ir 47. pozīcijā, bet Bačinski WTA rangā ir 31. vietā.

Savu ceļu uz pusfinālu Ostapenko iesāka ar 4-6, 6-3, 6-2 uzvarētu Luisu Čiriko no ASV. Otrajā kārtā ar 6-3, 6-2 uzvarēja Riodežaneiro olimpisko čempioni Moniku Puigu no Puertoriko, bet trešajā kārtā ar 6-1, 6-4 bija pārāka pār ukrainieti Ļesju Curenko.

Astotdaļfinālā Ostapenko ar 2-6, 6-2, 6-4 uzvarēja Austrālijas tenisisti Samatnu Stosuru, bet ceturtdaļfinālā ar 4-6, 6-2, 6-2, spītējot lietus gāzēm un to dēļ vairākkārt pārtrauktajai spēlei, bija pārāka pār dānieti Karolinu Vozņacki.