Sevastova atspēlē piecas mačbumbas un pirmo reizi sasniedz «Roland Garros» astotdaļfinālu

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova piektdien dramatiskā trillerī „Roland Garros” sešpadsmitdaļfinālā trīs setos ar 6-7 (3-7), 6-4 un 11-9 pieveica beļģieti Elisu Mertensu, sasniedzot turnīra astotdaļfinālu. Kopumā trīs stundas un 18 minūtes ilgajā spēlē Sevastova atspēlēja piecas pretinieces mačbumbas.

Līdz šim Sevastovai vēl ne reizi nebija Parīzē izdevies tikt tālāk par trešo kārtu jeb sešpadsmitdaļfinālu.

Par astotdaļfināla sasniegšanu Sevastova nopelnījusi 240 ranga punktus

Trešā seta laikā Sevastova izteikti aktīvāk uzbruka, kamēr Mertensa vairāk spēlēja no aizsardzības. To arī pierāda tīri uzvarēto izspēļu skaits – Sevastovai 36, kamēr Mertensai vien 12. Tomēr Latvijas pārstāve 29 reizes pieļāva nepiespiestās kļūdas, savukārt beļģiete kļūdījās vien 12 reizes. Jāatzīmē, ka Sevastovas pretiniece izšķirošajā setā vairākas reizes, skrienot pēc bumbiņām, piedzīvoja kritienus.

Pirmo setu abas sportistes iesāka līdzīgi, veiksmīgi realizējot savas serves geimus. Taču turpinājumā Sevastovai radās problēmas šķietami veiksmīgi sāktās izspēlēs, kuras neizdevās novest līdz sekmīgam iznākumam. Tas beļģietei ļāva ar breiku izvirzīties vadībā. Liepājniece prata saņemties un teicami pieņemt pretinieces servi desmitajā geimā, kad Mertensa palika sausā. Taibreikā pārāka bija beļģiete, kas guva panākumu pirmajā setā.

Otro setu pārliecinoši iesāka Sevastova, izvirzoties vadībā ar 4:1. Turpinājumā spēle ritēja kā pa kalniem un Mertensa prata uzvarēt trīs geimus pēc kārtas. Tomēr, beļģietei stāvot uz serves līnijas, Sevastova prata izvirzīties vadībā ar 40:0, tiekot pie trim breikbumbām. Pirmās divas iespējas netika izmantotas, bet trešajā piegājienā Sevastova bija nekļūdīga. Pēdējā geimā Beļģijas spēlētāja neizmantoja divas breika iespējas, kas latvietei ļāva panākt izlīdzinājumu pa setiem.

Spēles izšķirošo setu drošāk iesāka beļģiete, kas prata izvirzīties vadībā ar 0:2. Sevastova nekavējoties lauza pretinieces servi, taču ar to pašu atbildēja Mertensa, panākot 1:3. Tūlīt pat, nākamajā izspēlē, Latvijas tenisiste tika pie vienas breika iespējas, un ar to šoreiz bija gana. Tam sekoja viegli serves geimi abām tenisistēm līdz rezultātam 4:5. Pēc divām garākām izspēlēm fantastiski sitieni padevās Mertensai, kas tika pie mačbumbas. Tomēr Sevastova spēlēja agresīvi un precīzi, panākot izlīdzinājumu. Seta divpadsmitajā geimā vēl pie divām mačbumbām tika Mertensa, taču jau atkal Sevastova liedza mačam noslēgties.

Izšķirošajā setā cīņā bez taibreika turpinājās līdz kādas tenisistes divu uzvarētu geimu pārsvaram. Sevastova pirmā varēja tikt pie sava septītā geima, tomēr viņai neizdevās realizēt nevienu no divām breikbumbām. Tikmēr ar ceturto piegājienu savu servi līdz vēlamam rezultātam noveda Mertensa. Astoņpadsmitajā geimā vēl divas mačbumbas atspēlēja latviete. Brīžiem no zaudējuma viņu glāba vien pāri milimetri, Sevastovas raidītajai bumbiņai knapi aizskarot līniju.

Jau nākamajā geimā liepājniece izvirzījās vadībā ar 40:0 pie pretinieces serves un to prata izmantot, gūstot iespēju servēt par uzvaru mačā. To latviete izmantoja, gūstot panākumu mačā.

Sevastovai astotdaļfinālā būs jāspēkojas ar Markētu Vondrušovu no Čehijas.

Latvijas pirmā rakete pašlaik noslēdz pasaules ranga labāko duci, kamēr Mertensa ir planētas 20. labākā tenisiste.

Iepriekš abas tenisistes bija aizvadījušas vienu savstarpējo maču, 2017. gadā pie panākuma tiekot latvietei.

Jau ziņots, ka turnīra pirmajā kārtā apstājās 2017. gada „Roland Garros” čempione Aļona Ostapenko. Tāpat pirmo spēli zaudēja arī Ernests Gulbis.