Ostapenko zaudē pasaules ceturtajai raketei Pegulai, netiek Dohas turnīra ceturtdaļfinālā

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko trešdien Katarā zaudēja Dohas turnīra otrajā kārtā un pēc neveiksmes mačā pret pasaules ceturto raketi amerikānieti Džesiku Pegulu neiekļuva ceturtdaļfinālā, liecina Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) informācija.

(papildināts pēc Aļonas Ostapenko iekļūšanas pusfinālā dubultspēlēs)
Vietu turnīra astoņu spēcīgāko spēlētāju vidū Aļonai liedza zaudējums trīs setos ar 2-6, 6-2, 5-7. Pegula Dohā ir izlikta otro numuru un turnīru sāka otrajā kārtā, turpretim Aļona šonedēļ reitingā ieņem 14. pozīciju.

Pegula mača sākumā ieguva 4-0 pārsvaru, kas amerikānietei ļāva droši nosargāt uzvaru pirmajā setā. Turpretim otro setu ar 3-0 un viena breika pārvaru sāka Ostapenko, neļaujot pretiniecei vairs atgūties. Arī izšķirošajā trešajā setā pretinieces servē gūts punkts palīdzēja Aļonai iegūt 3-0 vadību, tomēr Pegula devītajā geimā atspēlēja breika deficītu. Neraugoties uz divām Aļonas mačbumbām, panākusi neizšķirtu 5-5, amerikāniete bija pārāka arī nākamajos divos geimos un varēja svinēt uzvaru.

Ostapenko turnīru noslēdza ar 55 punktu guvumu, ar ko Aļonai var nepietikt, lai nākamajā reitingā būtu augstāk par vietu TOP20 beigās.

Jau vēstīts, ka pirmajā kārtā Ostapenko uzveica amerikānieti Medisonu Kīzu (WTA 23.).

Dubultspēlēs Ostapenko pārī ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku vēlāk trešdien ceturtdaļfinālā ar 7-5, 6-1 uzveica Taivānas tenisistes Haočinu Čanu un Latišu Čanu. Pusfinālā ceturtdien Ostapenko un Kičenoka tiksies ar Ķīnas tenisisti Džaosjuaņu Janu un Veru Zvonarevu, kura nevienu valsti nepārstāv.

Turnīrs Katarā cietā seguma laukumos ilgs līdz sestdienai, 18. februārim, tenisistēm cīnoties par vairāk nekā 780 000 dolāru balvu fondu. Turnīra uzvarētāja vienspēlēs nopelnīs 470 ranga punktu.