Gulbis zaudē Monfisam un izstājas Francijas atklātā čempionāta otrajā kārtā

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis trešdien četros setos ar 7-6 (7-5), 4-6, 6-7 (4-7), 2-6 zaudēja mājiniekam Gēlam Monfisam un neiekļuva Francijas atklātā čempionāta trešajā kārtā, liecina organizatoru informācija. "Grand Slam" sērijas turnīros Gulbis divas uzvaras pēc kārtas nav guvis kopš 2008.gada.

Pēc Gulbja uzvarētā pirmā seta cīņas turpinājumā iniciatīvu pārņēma Monfiss. Izšķiroši notikumi risinājās trešajā setā, kad Gulbis atspēlēja trīs setbumbas pēc kārtas, taču vēlāk zaudēja taibreikā. Pēdējā setā jau pilnībā dominēja Monfiss.

Gulbis Parīzē nopelnīja 45 reitinga punktus par iekļūšanu otrajā kārtā, taču piecus gadus viņš "Grand Slam" sērijas turnīros tālāk nav ticis.

Spēles sākumā nedaudz līņājušais lietus padarīja tenisita laukumu slidenāku, kas netraucēja Gulbim pirmā seta galotnē iegūt iniciatīvu. Pretinieka servē Gulbim bija setbumba, ko realizēt neizdevās, un spēli uz dažām minūtēm lietus dēļ pārtrauca. Atsākot cīņu, Monfiss gan panāca izlīdzinājumu 6-6, taču taibreikā pārāks bija Gulbis.

Otrā seta beigās izšķirošās epizodēs Gulbis vairākkārt pieļāva nepiespiestas kļūdas, kas ļāva Monfisam gūt virsroku un līdzsvarot rezultātu spēlē. Monfiss arvien labāk servēja, savukārt Gulbim spēle pajuka un krājās kļūdas. Trešā seta beigās Monfiss savā servē bija vadībā ar 5-3 un trim setbumbām, taču Gulbis spēja pretinieka servē izcīnīt punktu un savā servē jau panāca neizšķirtu 5-5. Tomēr neveiksmīgs taibreika sākums Gulbim liedza gūt uzvaru gandrīz izglābtā setā.

Izdzisusi enerģija un kļūdu sērija Gulbim turpinājumā liedza pacīnīties par uzvaru - Latvijas tenisists spēlēja bez tās iedvesmas, kas viņam ļāva panākt izlīdzinājumu trešajā setā. Monfiss ieguva 4-1 vadību, ko vairs no rokām neizlaida.

Pirmajā kārtā Gulbis pārspēja brazīlieti Rudžerio Dutru Silvu, turpretim pasaules rangā 81.vietā ierindotais Monfiss turnīru sāka ar uzvaru piecos setos pār čehu Tomāšu Berdihu, kurš bija izlikts ar 5. numuru. "Roland Garros" tenisa stadionā Gulbis spēlēja septīto gadu, bet pēdējās trīs sezonas viņš netika tālāk par pirmo kārtu. Līdz šim spožākais starts Francijas atklātajā čempionātā Gulbim bija 2008.gadā, kad viņš aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.

Pret Monfisu pasaules ranga 40.vietas īpašnieks Gulbis iepriekš nebija spēlējis. Monfisa nākamais pretinieks būs spānis Tomijs Robredo.